Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Масові протести у США охопили всю країну

31 травня, 2020 - 09:59
Фото: Reuters

Влада низки американських міст запровадила комендантську годину через протести, що почались в Міннеаполісі та поширились на всю країну. 

Станом на ранок неділі, 31 травня, комендантську годину запровадили в Атланті, Лос-Анджелесі, Сіетлі, Чикаго, Філадельфії, Пітсбурзі, Міннеаполісі та десятках інших міст, пише Deutsche Welle.

Протести супроводжуються заворушеннями і сутичками з поліцією. Деякі демонстранти підпалюють машини, грабують магазини і офіси. Повідомляється про постраждалих як з боку поліцейських, так і з боку протестувальників.

За даними CNN, влада щонайменше восьми штатів задіяла солдатів Національної гвардії або попросила про їхню підтримку, щоб придушити протиправні дії та протести. За інформацією агенції AP, у Філадельфії більше 10 поліцейських отримали поранення. Мер міста продовжив комендантську годину до 6 ранку понеділка. У Лос-Анджелесі поліція застосувала кийки та гумові кулі, щоб розігнати натовп. У Вашингтоні незадоволені жителі збираються і протестують біля Білого дому.

У Міннеаполісі, де почалися протести, поліція застосувала сльозогінний газ. У Теннессі 30 травня запроваджений режим надзвичайного стану і комендантська година, після того як протестувальники підпалили будівлю суду в Нешвіллі, столиці штату.

За даними на вечір 30 травня, за п'ять днів поліція заарештувала близько 1400 осіб в 17-ти американських містах.

 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ