Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Кулеба назвав три результати переговорів з Іраном про збитий літак МАУ

31 липня, 2020 - 12:22
Фото: Reuters

Суми компенсацій від Ірану за збиття літака Міжнародних авіаліній України PS752 поки невідомі, але Іран погодився виконати всі зобов’язання за конвенціями, учасником яких є.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

“Відповіді на запитання, якою буде сума компенсацій, наразі немає, тому що для цього ще не настав необхідний момент. Сума не береться з неба, не береться з голови, вона є результатом врахуванням всіх чинників”, - сказав він.

Кулеба зауважив, що переговори з іранською делегацією, яка прибула до України, завершилися пізно вночі, вони тривали 11 годин і пройшли у “конструктивному дусі”.

“Ми відзначаємо ту налаштованість на розв’язання проблем, із якою прибула іранська делегація. Є згода і розуміння того, що потрібно максимальне прозоре і неупереджене технічне розслідування з боку Ірану”, - поінформував міністр МЗС.

За його словами, делегації вчора пройшлися по всьому спектру питань і обговорили все максимально в деталях, підсумком чого стали три головних результати.

Першим таким результатом міністр назвав те, що Іран включився в переговорний процес щодо встановлення всіх обставин трагедії, притягнення всіх винних до відповідальності і виплати всіх необхідних компенсацій.

Також він запевнив, що "Іран погодився виконати усі свої зобов’язання за міжнародними конвенціями у сфері авіації, учасником яких він є".

“Це означає, що ми можемо будувати відповідну роботу конструктивно, і я сподіваюся, що іранська сторона дотримуватиметься цієї позиції впродовж усіх раундів перемовин”, - пояснив Кулеба.

Крім того, міністр повідомив, що домовилися з іранською стороною структурувати подальший процес перемовин на декількох рівнях.

“Говоритимуть слідчі, говоритимуть технічні експерти, говоритимуть юристи для того, щоб визначити максимально всі обставини і всі юридичні та технічні нюанси цієї ситуації і на основі цієї інформації можна буде підраховувати вже суми компенсацій”, - додав Кулеба.

Разом з тим він нагадав, що у переговорному процесі з Іраном Україна виступає “як рушійна сила” й веде перемовини від усіх країн, громадяни яких постраждали в авіакатастрофі.

“Ми налаштовані на конструктивну взаємодію з іранською стороною, якщо відповідно з їхнього боку ми спостерігатимемо таке саме ставлення. Якщо ми побачимо, що процес іде не туди, штучно затягується, ми готові до альтернативних сценаріїв. Запевняю, що ми докладемо всіх зусиль і ми готові до того, щоб будь-яким шляхом забезпечити справедливість і відшкодування всіх збитків та виплату компенсацій”, - наголосив міністр закордонних справ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ