Погляд зсередини свого національного «Я» — це єдиний шлях, яким можна вискочити з провінційності.
Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції

Нардепам припиняють платити за прогули

31 жовтня, 2019 - 17:31
Фото: Reuters

З 1 листопада набуває чинності закон про припинення відшкодування народним депутатам витрат в разі пропуску засідань без поважних причин, який передбачає перехід на електронну систему реєстрації в залі засідань шляхом натискання кнопки "за".

Про це перед початком вечірнього засідання розповів перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Із завтрашнього дня набуває чинності закон, яким ми змінюємо правила реєстрації депутатів. Ми відмовляємося від паперової реєстрації. І з завтрашнього дня реєстрація буде проводитися шляхом установки карти та натисканням кнопки" за ". І тільки тоді ми матимемо реальну кількість осіб, яке зареєструвалося в залі ", - зазначив Стефанчук.

При цьому він попросив парламентаріїв врахувати цей факт в п'ятницю вранці, прийшовши в зал засідань ВР.

Сьогодні депутати проходять два етапи реєстрації: перед засіданням вони реєструються біля відповідних столів в кулуарах парламенту, а вже на початку ранкового та вечірнього пленарних засідань також реєструються за допомогою електронної системи в залі.

16 жовтня Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України "та до Регламенту Верховної Ради України про припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України ""(№1035-2). Ухвалення відповідного рішення підтримали 265 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон визначає, що народному депутату не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням повноважень, за відповідний календарний місяць, якщо він протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере безпосередньої участі в понад 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або в понад 50% засідань комітету, до складу якого він обраний.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ