Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Верховна Рада змінила державний бюджет

31 жовтня, 2019 - 20:22
Фото: Зеркало недели

Монобільшість Верховної Ради на пленарному засіданні в четвер, 31 жовтня, ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про внесення змін до державного бюджету на 2019 рік, виділивши 1 млрд на погашення боргів перед шахтарями.

"За" проголосував 291 народний депутат. "Проти" не виступив ніхто з парламентаріїв, передає "Обозреватель".

Так, законопроєкт передбачає зниження плану доходів у 2019 році на 20, 4 млрд гривень. У Міністерстві фінансів це пояснили відставанням по надходженнях ПДВ на імпортні товари та ввізного мита в результаті зміцнення гривні.

Фінансування авіаційної системи безпеки підвищено на 2,2 млрд грн через збільшення витрат із закупівлі вертольотів за угодою з урядом Франції.

Також передбачено додаткове фінансування вугільних шахт на 1 млрд грн, нацбезпеки та оборони — на 1,4 млрд грн, фонду ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій — на 500 млн грн.

Крім того, підвищується фінансування соцзахисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 354, 6 млн грн, заходів щодо реабілітації осіб з інвалідністю — на 787 млн ​​грн.

Буде збільшено видатки на надання держпідтримки будівництва доступного житла на 300 млн грн, на надання пільгових кредитів переселенцям і учасникам АТО або ООС на придбання житла — на 200 млн грн.

Також нардепи підтримали поправку, яка передбачає фінансування будівництва гілки метро до столичного житлового масиву "Виноградар" коштом державного бюджету.

"Законопроєкт складається їх декількох блоків: зміни, пов'язані з Кабінетом міністрів, зміни, які виділяють додаткові кошти шахтарям і нашим військовим на передовій і поповнюють резервний фонд. Якщо у міста Києва все-таки є багато засобів на рахунках, і ви сьогодні дозволили їм не повертати до держбюджету ще додаткові кошти, то про шахтарів, військових та резервному фонді більше нікому, подбати, крім нас ", - прокоментувала законопроєкт міністр фінансів Оксана Маркарова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ