Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Мінфін нагадує про використання платіжних терміналів для малого бізнесу з 1 січня

31 грудня, 2021 - 15:37
Фото з архіву "Дня"

З 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зазначається, що з 1 січня 2022 року застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим лише для ФОП – платників єдиного податку першої групи та другої-четвертої груп, яким, відповідно до постанови Кабміну №1336 від 23 серпня 2000 року, дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).

Цією постановою встановлено, що з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) за наступних умов: якщо річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних зарплат (у 2022 році - 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ; якщо така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари; якщо такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет; якщо сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

При цьому, скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг. Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується. У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов'язковим.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ