Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Венеційська комісія засудила ліквідацію «Меморіалу» в Росії

31 грудня, 2021 - 16:20
Фото Reuters

Венеційська комісія Ради Європи засудила рішення російського Верховного суду щодо ліквідації міжнародного товариства «Меморіал», внесеного у Росії до реєстру «іноагентів». У заяві комісії рішення називають порушенням міжнародних стандартів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Так, Венеційська комісія вважає «неточним і надто широким» законодавство про «іноземних агентів», у порушенні якого російська влада звинуватила організацію.

«Будь-яке покарання має бути пропорційним до правопорушення, а ліквідація організації має бути можлива лише як крайній захід для випадків серйозних порушень, що загрожують демократії», – вказує комісія у своїй заяві і наголошує, що Меморіал» – одна з найвідоміших російських правозахисних організацій.

Навіть повторюваність адмінпорушень не може бути підставою для ліквідації такої організації, вважають у комісії, і вказують на те, що влада Росії не врахувала претензії «Меморіалу» до законодавства про «іноагентів».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ