Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Коли пішов Учитель...

02.09.2021 - 10:27

На Youtube-каналі "Дня" триває показ документального серіалу, присвяченого Євгену Марчуку

Редакція «Дня» завершує показ документального фільму з унікальними архівними кадрами епізодів діяльності Євгена Марчука та новітньої історії держави. Фільм дозволяє ще сильніше відчути,...
31.08.2021 - 10:14

На Youtube-каналі "Дня" триває показ документального серіалу, присвяченого Євгену Марчуку

Редакція «Дня» продовжує показ документального фільму з унікальними архівними кадрами епізодів діяльності Євгена Марчука та новітньої історії держави. Фільм дозволяє ще сильніше відчути,...
30.08.2021 - 10:21

На Youtube-каналі "Дня" триває показ документального серіалу, присвяченого Євгену Марчуку

Редакція «Дня» продовжує показ документального фільму з унікальними архівними кадрами епізодів діяльності Євгена Марчука та новітньої історії держави. Фільм дозволяє ще сильніше відчути,...
29.08.2021 - 10:22

«День» на своєму Youtube-каналі продовжує показ документального серіалу, присвяченого Євгену Марчуку

Редакція «Дня» продовжує показ документального фільму з унікальними архівними кадрами епізодів діяльності Євгена Марчука та новітньої історії держави. Фільм, що знімався з 2007 по 2013...
28.08.2021 - 10:25

«День» на своєму Youtube-каналі продовжує показ документального серіалу, присвяченого Євгену Марчуку

Редакція «Дня» продовжує показ документального фільму з унікальними архівними кадрами епізодів діяльності Євгена Марчука та новітньої історії держави. Фільм, що знімався з 2007 по 2013...
27.08.2021 - 10:21

«День» на своєму Youtube-каналі починає показ документального серіалу, присвяченого Євгену Марчуку

Першу серію документального фільму з унікальними архівними кадрами епізодів діяльності Євгена Марчука та новітньої історії держави редакція покаже на Youtube-каналі вже сьогодні, 27 серпня. Фільм, що...
26.08.2021 - 18:21

«День» на своєму Youtube-каналі покаже документальний серіал, присвячений Євгену Марчуку

Автором документальної стрічки «Особиста справа» виробництва АВ студії є журналіст і режисер Василь Хмелевський. Панові Василю вдалося зняти 7 серій, і була запланована принаймні ще одна...
25.08.2021 - 09:47

Президент України нагородив Євгена Марчука орденом Свободи

З нагоди 30-річчя Незалежності України президент Зеленський відзначив особисті заслуги видатних діячів державними нагородами.Євгена Марчука посмертно нагородили орденом Свободи, зазначено в Указі...

5 серпня не стало Євгена Кириловича Марчука - великого українця, політичного та державного діяча.

Про смерть Євгена Марчука повідомила його дружина Лариса Івшина: "Чорний день....помер ЄК ...зупинилося серце".

Керівники держави, політики і громадські діячі висловили свої співчуття з приводу смерті Євгена Кириловича Марчука. Ця трагічна подія стала приводом обговорення в ЗМІ і соціальних мережах.

Поділитися спогадами, думками, співчуттями ви також можете у коментарях до цієї публікації.


Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття родині та близьким:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свої співчуття також висловили Голова СБУ Іван Баканов, керівництво та весь колектив Служби:

"Роль Євгена Марчука у державотворенні України важко переоцінити. З ним пов’язане та асоціюється становлення СБУ як органу, який захищає національну безпеку України. Він очолював уряд, був генералом армії та представляв Україну у тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях. Голова СБУ Іван Баканов, керівництво та весь колектив Служби висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким Євгена Кириловича. Це велика втрата для України", - йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

Київський міський голова Віталій Кличко висловив свої співчуття у Фейсбук:

"Щирі співчуття Івшина Лариса та всім рідним і близьким Євгена Кириловича Марчука.

Я знав його особисто.
Він був частиною епохи становлення незалежної України. Сильною особистістю, людиною з позицією, дуже мудрим чоловіком. І українцем, який вболівав за свою державу і працював на Україну.
Світла пам‘ять Вам, Євгене Кириловичу…", - йдеться у дописі.

 

 

 

 

 

Третій президент України Віктор Ющенко висловив свої співчуття у зв'язку зі смертю Євгена Марчука:

 

 

 

Також вдячні українці свої співчуття надсилають на редакційну пошту газети "День" та сторінку у Фейсбуці:

"Я и мои коллеги, знающие Ларису Алексеевну, передаем ей наше глубокое сочувствие в связи с тяжёлой семейной и личной утратой. Да будет земля пухом Евгению Кирилловичу.

С уважением, Н.И.Кривцов."

...

"Вражений прикрою несподіванкою. Боляче й прикро... Його нам дуже не вистачатиме!!! Таке враження, що всі ми трохи осиротіли. Хоча Євгена Кириловича і не часто було чути... І все ж, його присутність в Україні відчувалася! Тепер буде трохи складніше. І сумніше

Співчуття п.Ларисі і всім, хто його знав.
Сергій Лащенко"

...

"Шановна пані Ларисо!

Дозвольте розділити з Вами Ваш особистий біль, сум і скорботу у зв*язку (важко підібрати слова) із призупиненням земного шляху Вашого чоловіка Марчука Євгена Кириловича.
Завдяки Вам обом я мав щастя друкуватися в Вашій газеті «День», познайомитися з багатьма провідними журналістами, зрештою вперше побачити Європу.
На жаль, основні теми його книги «П*ять років української трагедії»(!) стали ще більш актуальними.
Всім простим та інтелігентним українцям гостро невистачатиме Євгена Кириловича.

Олександр Приймак."

...

«ДІЯВ РІШУЧЕ Й СМІЛИВО БРАВ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ»

Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, академік НАН України:

– Судилося вже згадувати. Щоб закріпити в пам'яті те, що має залишитися непроминальним свідченням значимого в діяннях і гідного вдячності нащадків.

Не сумніваюся, що життя і діяння Євгена Марчука – державника-інтелектуала достойні засвідчення в пантеоні національної слави.

Ні, в потоці нестримного часу його ім'я, його державницька діяльність не загубиться, а, переконаний, з часом виразніше і величніше відкриється перед сучасниками та наступними поколіннями.

1991-1994 роки. Я, віцепрем’єр-міністр України, на засіданнях Кабінету Міністрів України, очолюваного Леонідом Кучмою – прем’єр-міністром України, сиджу за одним столом із Головою Служби безпеки  України Євгеном Марчуком. Перемовляємось, стиха обговорюємо ті проблеми, які велетенською горою навалилися на Уряд, на незалежну Україну. Прислухаюся до суджень Євгена Кириловича, вражаюся його спокійною, виваженою аналітикою. Мислення раціональне, оцінки ситуацій, проблем обґрунтовані, з реальними пропозиціями щодо їх розв'язання. Тоді Уряд Леоніда Кучми рішуче брався за реформування економіки та боротьбу з корупцією. Пам'ятаю, Євген Кирилович висловився з цього приводу: в умовах глибокої економічної кризи, поспішного роздержавлення виробничої сфери (згадаймо «бурхливу» діяльність «червоних директорій»), боротьба із  викоріненням корупції не може бути успішною. Як у воду дивився.

Я вже тоді вражався глибокими аналітичними розмислами, стратегічним мисленням, інтелектуальною потугою Євгена Марчука. І лише згодом почав згадувати його тривожні застереження щодо майбутніх стосунків з Росією.

Перед призначенням першим Головою СБУ Євген Марчук кілька місяців попрацював на посаді Державного міністра з питань оборони, національної безпеки і надзвичайних ситуацій УРСР. І, гадаю, встиг розібратися з ситуацією, яка склалася в оборонному секторі України.

І коли вже Президент України Леонід Кучма своїм указом призначив тодішнього першого віцепрем'єр-міністра України Євгена Марчука ще й головою Координаційного комітету при Президентові України по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, я згадав застереження Євгена Кириловича щодо неймовірної складності з викоріненням корупції в Україні і, звісно, йому поспівчував.

Євген Марчук виразно відзначався серед переважної більшості державних урядовців та народних депутатів тим, що завжди діяв рішуче, сміливо брав на себе відповідальність, системно мислив і був наполегливим у розв'язанні складних проблем. Як тут не згадати його як Міністра оборони України активних і рішучих дій в розв’язанні конфлікту щодо острова Тузла, його чітку безкомпромісну позицію в переговорах щодо мирного розв’язання  ситуації в Донецькій і Луганській областях під час засідань Тристоронньої  контактної групи, коли Євген Марчук представляв Україну у підгрупі з питань безпеки. А координація ним всієї діяльності міжнародної співпраці в питаннях безпеки в форматі Україна-НАТО, Україна-ЄС…

Що ж, не я один буду згадувати вдячним словом весь той огром державних справ, якими доводилося опікуватися, які судилося розв’язувати Євгену Марчуку – високому державнику-патріоту України, ім'я якого наш народ не раз пом'яне «незлим, тихим словом».

...

 

 

 

 

Головному редакторові
газети «День»,
членові Наглядової ради
Львівського національного
університету
імені Івана Франка
Івшиній Л. О.

Вельмишановна Ларисо Олексіївно!

Від імені академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка засвідчую Вам свою повагу і висловлюю найщиріші співчуття у зв’язку зі смертю чоловіка, видатного українського державного і політичного діяча сучасності Марчука Євгена Кириловича. У глибокій скорботі розділяємо разом із Вами і родиною невимовний біль утрати».

З глибокою повагою

Ректор В. П. Мельник

Шановна Ларисо Олексіївно!

Назавжди зупинилося серце грандізної Людини, справжнього патріота, офіцера, професіонала своєї справи, українського державного діяча - Євгена Кириловича Марчука.

У цю тяжку хвилину важко знайти слова, які б могли зменшити душевний біль непоправної втрати, адже з життя пішла неймовірна особистість - уособлення цілої епохи.

Дзвін відчаю, гіркоти й болю зворушує душу, але ця безжалісна смерть не зруйнує весь спадок , усе те добре й чудове, що залишилося після нього, а також безмежну повагу, і безумовно, пам'ять - довгу і світлу.

Від імені усього колективу Служби безпеки України висловлюю щирі співчуття рідним і близьким, поділяю ваше горе, сумую разом із вами.

З глибокою повагою, 

Голова Служби безпеки України, Іван БАКАНОВ

Atlantic Council/Remembering Yevhen Marchuk: https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/remembering-yevhen-marchuk/?fbclid=IwAR05TSXV-WrGopxRrHJrYqH0TJu9KXBBZKfgd1zOyM4h-emGkFXvdRVFFRc


Пані Ларисі Олексіївні Івшиній

Головному редактору газети "День"

Анка Фельдгузен

Посол Федеративної Республіки Німеччина

                                 Київ, 11 серпня 2021 року

Шановна пані Ларисо!

3 глибоким сумом, будучи у відпустці, я дізналася про непоправну втрату для Вашої родини та для всієї Української держави. Пішла з життя Велика Людина та один із подвижників творення незалежної України.

Пригадую 1994-ий рік. Саме тоді я приїхала у своє перше закордонне відрядження до України як молодий дипломат та вже в перші дні роботи зрозуміла, наскільки складними є щоденні виклики та завдання, що стоять перед молодою Українською державою та ії управлінцями. Моє наступне відрядження до України з 2010 по 2015 рік припало на роки становлення громадянського суспільства в Україні та його боротьбу за європейські цінності, за право належати до європейської родини. Це саме ті цінності та орієнтири, які завжди були близькими Євгену Кириловичу. Вже працюючи в Киеві Послом, я багато чула про гарну співпрацю з Євгеном Кириловичем у Тристоронній контактній групі від моїх попередників на цій посаді.

3 відходом Євгена Марчука відходить ціла епоха державних діячів, які не тільки знають, але й усім серцем відчувають ціну Незалежності. Розділяю разом з Вами горе та біль від утрати.

З повагою, Анка Фельдгузен