Всяка диктатура вільного слова не терпить
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч

656-й День народження Вінниці

Вінничан на День міста знайомлять з історичними джекпотами Вінниці і сучасними перспективними ідеями

656-й День народження міста вінничани відзначають не так масштабно, як торік, але зі змістовним наповненням. Рано-вранці за Вінницю та вінничан біля кафедрального Спасо-Преображенського собору відбувся молебень, який очолив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Він спеціально прибув до Вінниці на День міста, який збігся з Днем Собору Вінницьких святих. Світське святкування розпочалося урочистостями о 14:00 на майдані Незалежності. Традиційно відкривали свято міський голова Вінниці Сергій Моргунов та еск-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Після офіційної частини розпочався фестиваль військових духових оркестрів України «Музика над Бугом» і запрацювали усі локації, а їх було більше десяти, більшість з них були присвячені історичному минулому та сьогоденню Вінниці, яку позиціонують як місто ідей.

«З кожним роком наше місто стає дедалі кращим і охайнішим, завдяки усім нам, нашій громаді. Ми ремонтуємо дороги, утеплюємо дитячі садки і школи. В цьому році розпочали реконструкцію спорткомплексу з 25-метровим басейном, продовжуємо будувати школу в мікрорайоні Поділля, регіональний кардіоцентр, новий корпус лікарні швидкої медичної допомоги на Київській. Але попереду ще багато ідей і їх реалізацій», – сказав міський голова Вінниці.

На головній вулиці міста розташували майданчики, які так чи інакше пов’язано з Вінницею. Та чи найбільше зацікавлення викликала у вінничани локація про рекорди і джекпоти міста в різні епохи, яку презентував центр історії Вінниці.

«Проєкт «Вперше у Вінниці» розповідає про історію міста через призму слова «Вперше». Локація присвячена своєрідним рекордам та новаціям у різні історичні періоди. Серед 30-ти стендів виставки – відомості про першого таксиста Вінниці, перші згадки про виробництво зброї, перший футбольний матч, жіночі товариства та багато інших цікавинок. На згадку про виставку відвідувачі можуть безкоштовно отримати путівник «Вперше у Вінниці», – повідомила заступник директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль. Вона додала, що окремою динамічною локацією цього проєкту стала «Галерея історичного костюму». Її спеціальний гість – відомий історик одягу, реконструктор матеріальної культури різних епох, художник і скульптор Сергій Шаменков з Одеси. Він презентував гостям свята історичні образи містян XVII – поч. XX ст.

Локація «Вінниця – місто ідей» об’єднала авторів успішних проєктів у різних сферах. Вони ділилися з вінничанами своїми історіями і на власному досвіді показували, що Вінниця – це ідеальний майданчик для генерації та втілення нових ідей і отримання ефективного результату. Ще однією родзинкою вулиці Соборної стала локація «Вінниця – місто свідомих!», яка була присвячена темі екології. Активісти фестивалю «Ді Ли», який відбудеться 22 вересня у Вінниці, представили 5 перфомансів на екологічну тему і розгорнули фотвиставку. Вона показує, якої шкоду завдає поліетилен і пластик людському організму та навколишньому середовищу.

Привертали увагу вінничани юні художники, які розгорнули майстерню біля фонтану і писали репродукції картин відомого художника-кубіста уродженця Вінниці Натана Альтмана. А найулюбленішою фотозоною вінничан цього дня стали два великих герба Вінниці, які створили студенти та викладачі Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського. Один з них – квітковий – розміром 4 на 5 м, на його виготовлення використали понад 4 тисячі квітів. Другий герб вишитий хрестиком, його розмір – 4 на 6 м. Ідея створення цих гербів належить завідувачці кафедри мистецьких дисциплін дошкільної та початкової освіти Лесі Старовойт. Окрім цього, до свята педуніверситет представив найбільшу вишиту книгу про Вінницю, як подарунок місту.

За правопорядком у місті слідкують понад 350 поліціянтів. Найбільше вінничан очікують у центральній частині міста надвечір, коли концерт на площі Василя Стуса за участі співачки Ірини Федишин, гурта Pianoбой та Сергія Міхалока із оркестром Ляпіс 98.

Подарунком до Дня міста для всіх городян став безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця, фото авторки

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів