А найбільше покарання - це бути під владою гіршої людини, ніж ти, коли ти сам не погодився керувати.
Платон, давньогрецький філософ, епіграматист, поет, один з основоположників європейської філософії

Балаклія оговтується від біди

Ситуація в місті та на прилеглих територіях під контролем, — експерт

Усі жителі Балаклії та прилеглих сіл і селищ — уже в рідних місцях. Це означає, що їхні домівки знешкоджені від вибухонебезпечних предметів. Пожеж станом на ранок вівторка у місті та прилеглих населених пунктах не було.

Як розповіли «Дню» в Управлінні масових комунікацій ХОДА, у місті повністю відновлено теплопостачання, газ станом на ранок вівторка було підключено 80% абонентів — із тих, кому можна підключити, адже в аварійних будівлях цього не роблять. Також повністю відновлено електропостачання, лише в прилеглому селі Яковенкове воно поки що здійснюється за тимчасовою схемою за допомогою двох електростанцій ДСНС.

У прес-службі відзначають, що регіональний штаб із ліквідації наслідків надзвичайної події працює дуже злагоджено і швидко — «є повне розуміння і взаємодія як із Міністерством оборони, так і з ДСНС». Це підтверджують і місцеві волонтери, і керівник прес-служби ГУ ДСНС у Харківській області Ігор Лупандін. «Я на місці з першого дня. І хочу сказати, як усе-таки класно провели сповіщення і евакуацію людей, ніхто не отримав травм. А це ж 10-кілометрова зона, наші хлопці вивозили людей під обстрілами. Пригадую, до нас підходила подружня пара із проханням: «У нас удома мама лишилася, вона паралізована. Але має важкий характер, вперлася, що нікуди не піде і все. Допоможіть!» Тож наші хлопці вивозили всіх. Щодо загиблої жінки, то вона була з військового містечка і, за попередньою інформацією, не погодилася виїжджати, — розповідає Ігор Віталійович. — Я спілкувався з людьми, настрої такі: всі розуміють ситуацію, нормальна обстановка. У неділю взагалі спостерігав чудову картину: повз великий магазин спокійно ходять люди, і серед них молодий хлопець років 20-ти з букетом. Ось хлопець прискорюється, назустріч йому біжить дівчина, і — їхні зворушливі обійми, надзвичайно приємні емоції. Ось це Балаклія сьогодні».

Які роботи тривають на даний момент? Співробітники ДСНС передусім роз’яснюють людям алгоритм поведінки при виявленні незнайомих підозрілих предметів. Зокрема по всьому місту і прилеглих селах розповсюдили понад 600 листівок з інформацією та контактами, і вже отримали 408 заявок, за якими дістали і знешкодили 1466 вибухонебезпечних предметів. «Лише за понеділок було 45 заявок, за якими знайшли 374 предмети. Це немало, — каже Ігор Лупандін. — Загалом на території працює 75 піротехніків. Зараз фахівці виявляють вибухонебезпечні предмети у 10-кілометровій зоні, обгороджують знахідки, потім там працюватимуть піротехніки».

Також триває поквартирний і побудинковий обхід житлових будинків фахівцями, які визначають завдану шкоду, уже почали відновлювальні роботи у дитячих дошкільних закладах і школах. Починають з ремонту покрівель, у середу візьмуться вже і вставляти вікна. Працюють 14 будівельних компаній Харківщини, поки що власними силами, без залучення інших регіонів, повідомили «Дню» в прес-службі ХОДА. Зазначаючи, що допомога ніколи не буває зайвою, інформують, що станом на 27 березня було надано понад 120 тонн гуманітарної допомоги — це і волонтери, і сусідні райони Харківщини, інші регіони України, Червоний хрест. Із них понад 50 тонн — продукти та медикаменти, засоби гігієни, понад 70 тонн — будівельні матеріали. Більшу частину робіт будуть виконувати за кошти бюджетів — районного, обласного, державного. Ті, хто хоче допомагати, допомагають, і цифра гуманітарної допомоги постійно збільшується, — переконують в Управлінні масових комунікацій.

У вівторок у Балаклії знову лунали вибухи. Проте вже заплановані: на території арсеналу Міністерство оборони розпочало утилізацію вибухонебезпечних предметів.

Ігор Лупандін звертає увагу балаклійців: на вулиці Арсенальній, біля будинку культури (тут поряд житлове містечко військової частини та приватний сектор, де є електропостачання, але ще немає тепла), з понеділка відкрито пункт обігріву ДСНС. Менше ніж за добу до пункту приходили погрітися і отримати гуманітарну допомогу 150 людей. Пункт продовжує роботу».

Ігор Віталійович нагадує: працює цілодобова гаряча телефонна лінія 057 49 510 76.

Як бачимо, долати проблеми швидко і злагоджено українці вже вміють. Ще б навчитися їх не створювати...

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День». Фото Євгена МАЛОЛЄТКИ

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments