Або думай сам - або той, кому доводиться думати за тебе, відніме твою силу, переробить всі твої смаки і звички, по-своєму вимуштрує і вихолостить тебе.
Френсіс Фіцджеральд, американський письменник, найбільший представник так званого «втраченого покоління» в літературі

Чотирилапий забіг (фото)

В Україні стартувала перша дводенна гонка собак північних їздових порід

Прохолодний ранок, чудова осіння природа, схвильовані голоси дорослих, що перемовляються, дитячий сміх і гавкіт собак, незвичайні упряжки і велосипеди дивної форми... Останній день вересня, незважаючи на похмуру погоду, Ірпінь запам'ятає яскравим і гучним, адже «місто Ліс» сьогодні приймає першу всеукраїнську дводенну гонку собак північних їздових порід. 30 вересня сотні учасників і відвідувачів зібралися біля ірпінського лісу, щоб узяти участь у відкритті цієї масштабної кінологічної події.

Два дні, 30 вересня та 1 жовтня 2017 року, спортсмени та їх чотирилапі друзі з усієї України змагатимуться за звання найшвидших у гонці собак північних їздових порід. Організатори анонсують насичену програму: змагання з канікросу (собака тягне за собою спортсмена, що біжить); байкджорингу (собака буксирує велосипед); дог-скутерінгу (собака тягне за собою спортсмена, який пересувається на спеціальному самокаті-скутері); дог-картингу (собаки буксирують людину, що сидить у візку); дитячі старти; різні конкурси та багато іншого.

«Сьогодні гонка зібрала учасників з усієї України. Крім Київської області, в Ірпінь приїхали спортсмени з Дніпра, Кривого Рогу, Харківської області. 53 команди-учасники будуть змагатися на трасі довжиною 6,3 км у різних групах: велосипед, скутер, карт і канікрос. Хоча собачий їздовий спорт в Україні тільки почав розвиватися, проте всього за кілька років з аматорського хобі ми виросли до справжніх спортивних змагань, і така велика кількість команд-учасників демонструє зростання інтересу до цього спорту», - пояснює організатор гонки, голова спортивно-виставкової комісії національного клубу північних їздових порід Вікторія ПИСАРЧУК.

«День» поспілкувався з учасниками та відвідувачами спортивного забігу, щоб почути їхні враження про першу дводенну гонку собак і дізнатися про перспективи розвитку національного їздового спорту в масштабах країни і світу.

«МЕТА - СПРИЯТИ ЗРОСТАННЮ ЗДОРОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»

Леонтій ГРИДЬКО, президент Національного клубу північних їздових порід:

- Наш клуб входить до системи Кінологічної спілки України (КСУ), і ми спільними силами розвиваємо їздовий спорт північних порід собак у нашій країні. Ще три роки тому цього спорту в нашій країні не існувало, було просто аматорське хобі. Два роки тому ми провели перше аматорське змагання. Відтоді їздовий спорт набув значного розвитку, ми проводимо всеукраїнські та міжнародні змагання кілька разів на рік. Якщо спочатку в гонках брали участь до десяти команд, то сьогодні - мінімум 50 команд-учасників.

Ми організовуємо такі змагання для того, щоб популяризувати серед українців ідею активного способу життя, занять спортом, виїздів на природу. Головна мета клубу - зацікавити не тільки дорослих, а й дітей. Ми прагнемо показати дітям, що комп'ютери і смартфони - не єдина розвага в цьому житті, розкрити красу фізичних занять на свіжому повітрі разом з їхніми домашніми улюбленцями. Адже їздовий спорт допомагає поліпшити не тільки фізичні навички, а й силу духу. Молодше покоління - це майбутнє нашої країни, і сприяти зростанню здорової української нації - наше найперше завдання.

Друге завдання - дати можливість собакам, які за своєю біологічною природою вимагають максимальної активності, вихлюпнути накопичену в будинку енергію. Адже від нестачі навантаження багато собак починають погано поводитися, рвати речі, ламати меблі. Це відбувається тому, що собакам нудно, їм не вистачає спілкування з іншими тваринами, спілкування з природою. Участь у подібних гонках і попередніх тренуваннях допомагає позбутися накопиченої напруги як собакам, так і їх власникам.

В цілому український їздовий спорт продовжує швидко розвиватися. Українські спортсмени і собаки поступово виходять на міжнародний рівень, беруть участь у зарубіжних змаганнях. До нашої країни часто приїжджають команди-учасники з Молдови, а наступного року, я думаю, на українські змагання приїдуть спортсмени з Румунії та Білорусі.

«ПРОДОВЖУВАТИМЕМО РОЗВИВАТИ ЇЗДОВИЙ СПОРТ В УКРАЇНІ»

Ірина КОСТЮК, суддя КСУ з робочих якостей їздових собак:

- Враження від заходу приємні. По-перше, це дводенна гонка. Для нас це новинка. Такий захід відбувається вдруге по всій Україні, до цього були тільки одноденні змагання. По-друге, тішить, що на цю гонку зібралася велика кількість учасників з різних міст, охоплено практично всю країну. Якщо пару років тому це було одне-два міста, то зараз ми бачимо учасників з п'яти-шести регіонів.

Перспективи розвитку їздового спорту в нашій країні досить непогані. З точки зору кінології, ми працюємо з собаками, ми розвиваємося - і це вже чудово. Факт у тому, що їздовий спорт більш людський. Ми, як країна, є учасником двох найбільших міжнародних організацій, що є показником перспективності цієї сфери. Особливо з огляду на те, що ще кілька років тому ми займалися просто аматорським бігом між собою.

Крім того, у нашого клубу дуже дружні відносини з Молдавським клубом, а українські спортсмени систематично виїжджають на міжнародні змагання, зокрема, на Кубок Балтики.

Найбільша складність в організації гоночних змагань полягає у відсутності необхідної інфраструктури. Національний клуб північних їздових порід є частиною кінологічної організації України, тому ми намагаємося виходити на профільні комітети Міністерства молоді та спорту для того, щоб отримати якусь тренувальну базу, але це, на жаль, виходить дуже рідко, адже заходи у нас досить масштабні в територіальному плані. Нам потрібні великі території, ми не можемо обмежитися одним футбольним полем. Наші траси повинні складати від трьох-чотирьох кілометрів і більше, де ми нікому не будемо заважати.

Тим не менше, нам є куди рости, і ми продовжуватимемо розвивати спорт північних їздових порід в Україні.

«УКРАЇНСЬКИЙ ЇЗДОВИЙ СПОРТ РУХАЄТЬСЯ В ПОЗИТИВНОМУ НАПРЯМКУ»

Андрій, відвідувач гонки, власник двох їздових собак:

- Змагання відбулося яскраво, живо, цікаво. У мене самого дві собаки - маламут і доберман, обидві бігові. У цих змаганнях не брали участь через самопочуття собак, не було можливості потренуватися, але незабаром розпочнемо посилені тренування, і в наступних змаганнях обов'язково братимемо участь.

В цілому варто відзначити, що розвиток українського їздового спорту рухається в позитивному напрямку. З кожним роком до цієї діяльності залучається все більше людей, хобі поступово перетворюється на професійний спорт.

Олександра ЯРЛИКОВА, «День», фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments