Жалься, Боже, з України, що не вкупі має сини!
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман

«Ці діти творитимуть наше майбутнє»

Як родина Габсбург-Лотрингенів уперше побувала в Києві

Здавна — навіть радянські часи тут не виняток — головними героями дитячих казок стають королі, принцеси та інші аристократи. Часто в їхній владі робити щось надзвичайне. І, певно, вже не одне століття хлопчики і дівчатка мріють бути кимось з короною. Тож уявіть, як відреагували вихованці Київського міського будинку дитини «Берізка» на візит членів королівської родини Габсбург-Лотрингенів! Тим більше, ті завітали до сиротинця на свято — на відкриття дитячого майданчика, який з’явився за ініціативи представниці організації «Полум’я миру» в Києві та Одесі, Посла миру  Анастасії Зеленської.

СПІЛЬНИЙ МОТИВ. ВІДКРИТТЯ  МОНУМЕНТА «ПОЛУМ’Я МИРУ» ЗАВЕРШИЛОСЬ ВИКОНАННЯМ ТВОРІВ ДВОХ АВСТРІЙСЬКИХ МУЗИКАНТІВ: ВОЛЬФГАНГА МОЦАРТА ТА ЙОГО СИНА ФРАНСА КСАВЕРА ВОЛЬФГАНГА МОЦАРТА, ЯКИЙ ТРИВАЛИЙ ЧАС ЖИВ І ТВОРИВ У ЛЬВОВІ. ВИСТУПАЛИ УКРАЇНСЬКО-ШВЕДСЬКА ПІАНІСТКА НАТАЛІЯ ПАСІЧНИК І НАЦІОНАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ СОЛІСТІВ «КИЇВСЬКА КАМЕРАТА»

Нагадаємо, днями до Києва вперше приїхали Його Імператорська Високість ерцгерцог Австрії, Королівський принц Угорщини та Чехії, князь Тоскани Шандор Габсбург-Лотринген та Її Імператорська Високість Герта Маргарет Габсбург-Лотринген. Їхній візит був приурочений до відкриття пам’ятника  Flame of Peace, тобто «Полум’я миру» (більше про це у матеріалі «Без свободи не може бути миру»). Поява монумента теж стала можливою за ініціативи Анастасії Зеленської, і ще — за сприяння австрійської некомерційної організації Vereins zur Forderung des Friedens («Асоціація сприяння миру»), заснованої королівською родиною Габсбург-Лотрингенів. А на початку тижня королівське подружжя приїхало до дитбудинку «Берізка», де зусиллями благодійників збудували дитячий майданчик.

Олександр Могильний, головний лікар Будинку дитини «Берізка», пояснив, чому цей майданчик є важливим: «У нас має бути спортивний майданчик, де у літній оздоровчий період з 1 червня по 31 серпня, коли наші діти майже цілий день перебувають на вулиці, вони займаються фізкультурою. І тривалий час у нас був такий майданчик, але він став непридатним для занять. Виникла потреба облаштувати новий, знадобилась допомога спонсорів. Ми давно співпрацюємо з Анастасією Зеленською, тож разом обговорили, чи можливо було б, щоб нам допомогли у такому питанні. Там відгукнулись і протягом усього майже двох тижнів зробили цей майданчик».

ШАНДОР ГАБСБУРГ-ЛОТРИНГЕН ТА ГЕРТА МАРГАРЕТ ГАБСБУРГ-ЛОТРИНГЕН З РАДІСТЮ ПОБУВАЛИ НА ВІДКРИТТІ МАЙДАНЧИКА В ДИТБУДИНКУ «БЕРІЗКА» І ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З ЙОГО ВИХОВАНЦЯМИ

Загалом у дитбудинку «Берізка» перебуває 70 дітей. Це діти від народження і до чотирьох років. Також тут є діти старшого віку, які мають інвалідність.

«Велике задоволення і честь бути тут і бачити цих гарних дітей! — зазначила Герта Маргарет Габсбург-Лотринген на відкритті дитячого майданчика. — Дякую всьому персоналу цього закладу за величезну роботу для цих дітей. Дякую Анастасії і всій її команді за їхню роботу. Допомагати дітям дуже важливо, адже вони у майбутньому розбудовуватимуть мир і дружбу. Вони підтримуватимуть свободу. І ми можемо дати дітям краще».

Шандор Габсбург-Лотринген з такою думкою згоден. «Ми повинні бути взірцем для дітей — взірцем того, як разом жити у мирі та дружбі, як бути вільними людьми. Важливо показувати цей приклад дітям та іншим людям, які потребують допомоги. Діти — це майбутнє. Ми повинні дати їм шанс, бо вони вирішуватимуть, яким буде і наше майбутнє», — наголосив Його Імператорська Високість.

Діти гостям зраділи і спілкувалися з ними дуже безпосередньо — навіть мовний бар’єр не завадив обмінятися теплими вітаннями з королівським подружжям, яке прибуло з Австрії. Потім малеча побігла випробовувати нові яскраві тренажери. «Я близько десяти років знайома з цим дитбудинком. Інша організація, з якою я співпрацюю, підтримує такі заклади по Україні — ми багато допомогли дитбудинкам у  Житомирі, Одесі тощо. А разом з організацією «Полум’я миру» недавно відкрили у Києві пам’ятник, — розповідає Анастасія Зеленська. — Ми показуємо такий приклад, щоб усюди був мир. Ми прагнемо залучати в Україну більше іноземців, щоб вони допомогли нам у важку хвилину, коли йде війна та є сироти».

Між іншим, Шандор Габсбург-Лотринген зізнався, що Київ справив на нього з дружиною чудове враження. «Ми не відчуваємо страху, перебуваючи тут. І ми щасливі бути тут разом з нашими друзями, — каже Його Імператорська Високість. — Відносини з Україною, комунікації з цією країною у нас завжди дуже хороші. Ми поінформовані про те, що ситуація в Україні позитивна. Багато чого можна покращити, але кожен у цій країні багато працює заради миру».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments