Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«Дайте нам ковток повітря!»

Жителі Микільської Слобідки вимагають від уряду зупинити забудову рекреаційної зони на узбережжі Дніпра

У генеральному плані міста берег Дніпра позначений як ландшафтно-рекреаційна зона. Проте ще у 2007 році Київська міська рада намагалася змінити цільове призначення цієї території та дозволити там житлове будівництво, потім спробувала зменшити ширину прибережної захисної смуги зі 100 метрів до 50 метрів. Рішення не було опубліковане у законному порядку, але тим не менш використовувалося при наданні дозволів на будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра».

Тоді ж ТОВ «Терра Капітал» отримало кредит в «Ощадбанку» під заставу цієї землі. Коли підприємство не змогло виконати свої зобов’язання, ділянка перейшла у власність банку. Територію у 0,7 га, на якій знаходиться недобудований комплекс, продали корпорації «Укрбуд». На 16 серпня призначено аукціон у СЕТАМ. Із молотка піде решта землі — три ділянки загальною площею близько 6,3 га. Стартова ціна — трохи більше, ніж 281 мільйонів гривень.

«Ощадбанк» виступає не на боці державних інтересів, як мав би це робити ще тоді, коли давав кредит незаконному забудовнику. Тепер вони намагаються легалізувати дерибан прибережної захисної смуги, яку не можна забудовувати згідно із законом», — вважає Анатолій ШАПОВАЛ, депутат Київради, голова громадської організації «Микільська Слобідка».

Виставили на продаж і територію Зони здоров’я та громадський пляж «Веселка», які місцеві жителі облаштовують як власним коштом, так і за гроші з громадського бюджету Києва. «Цей клаптик території є ніби ковтком повітря для 30-тисячного масиву. Враховуючи кількість вже існуючої та спроектованої забудови, зрозуміло, що ця територія повинна бути парковою зоною, а не «бетонним гетто», — говорить Ярослава ОЛІЙНИК, місцева жителька, член правління одного з районних ОСББ.

Громада писала листи та скарги до усіх можливих інстанцій, неодноразово зверталася до судів. Звернення до «Ощадбанку» теж не дали результату — банк стоїть на своїх позиціях.

Після звістки про аукціон люди влаштували пікет під будівлею уряду, який є власником «Ощадбанку», з вимогою повернути землю місту. Громадяни також просять прокуратуру перевірити дозволи на будівництво та законність продажу землі. «Це проблема не тільки нашого району, а й усього Києва і навіть України, — наголошує Ярослава Олійник. — Люди мають зрозуміти, що коли вони програють цей бій, то втратять перспективу існування в комфортному просторі».

РЕЗОНАНС

Після опублікування матеріалу до редакції звернулась прес-служба «Ощадбанку» із викладенням офіційної позиції установи щодо ситуації у Микільській Слобідці. Наводимо текст заяви:

«Банк неодноразово публічно коментував ситуацію. Жодних порушень законодавства з боку «Ощадбанку» немає. Готові пояснити громаді причини виникнення проблеми та можливі шляхи її вирішення.

По-перше, у 2007 році компанія «Терра Капітал» отримала кредит в «Ощадбанку» і в забезпечення своїх зобов’язань надала в заставу земельні ділянки із визначеним цільовим призначенням «під забудову». У 2012 році компанія «Терра Капітал» не змогла виконати свої зобов’язання по кредиту, чим завдала банку збитки. «Ощадбанк» звернувся до суду з позовом про стягнення на предмет застави. Три роки боротьби у судах завершились рішенням суду про передавання ділянки на Микільській Слобідці у власність банку з метою подальшого її продажу та погашення заборгованості. Підкреслимо, що цільове призначення ділянки було визначено органами місцевого самоврядування при виділенні її компанії «Терра Капітал» у 2007 році.

По-друге, відповідно до статті 48 Закону України «Про банки та банківську діяльність», нерухоме майно, набуте банком з метою запобігання можливим збиткам, має бути продано протягом одного року з моменту набуття права власності на нього. Продаж – єдине джерело покриття збитку, завданого банку недобросовісним позичальником. «Ощадбанк» відповідає перед мільйонами клієнтів-вкладників, які довірили йому свої кошти, і зобов’язаний забезпечувати повернення кредитних коштів.

По-третє, банк виконує вимоги закону на захист інтересів банку та його клієнтів та забезпечує прозорий механізм участі всіх зацікавлених сторін у відкритих торгах. Інформація про проведення торгів є публічною, банком обрано прозорий механізм реалізації майна через систему електронних торгів державного підприємства «СЕТАМ». Скасування аукціону є поза законом. КМДА, УГКЦ, так само, як і будь-яка інша юридична або фізична особа, державне чи приватне підприємство, поінформовані та можуть взяти участь у торгах, придбати земельні ділянки та в подальшому визначати спосіб їх використання».

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День», фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів