Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

День вишиванки у Львові (фото)

На День вишиванки містяни масово співали гімн та одягли у вишиванки античних скульптур

Сьогодні, 17 травня, у Львові відбулася низка заходів присвячена Всесвітньому Дню вишиванки. Із самого ранку будівлю Львівської ОДА в межах акції «Рушник єдності» прикрасили старими автентичними вишитими рушниками. На фасаді розмістили двадцять рушників, які представляли кожен район області.

Після цього на площі біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу зібралися майже усі працівники ЛОДА. Тут вони спільно виконали гімн України.

Крім того, ще за день до свята усі античні скульптури богів, які знаходяться на площі Ринок навкруги Ратуші, одягнули у вишиванки. А скульптура Нептуна навіть отримала джинсові шорти. Окрім того на собак, які біля богині Діани одягнули вишиті ошийники.

Також вишиванки одягли і на двох левів, які сторожать всіх в Ратушу. Ці вишиванки мають на собі багато символів, зокрема символи землі, засіяного поля, сонця. Також на них є вишитий елемент хреста, який символізує оберіг для дому і вишивається на щастя. До цього дійства долучився народний художній колектив «Серпанок» Львівського центру творчості для дітей та юнацтва Галичини, який станцював на площі народний танець.

Всесвітній день вишѝванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата його проведення щороку є в третій четвер травня. Воно не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments