Я переконаний, що економічний стан народу — се головна підстава цілого його життя, розвою, поступу. Коли стан економічний плохий, то говорити про поступ, науку — пуста балаканка.
Іван Франко, український письменник, поет, публіцист, громадський діяч, перекладач

Двоколісний шик

У центрі Києва відбувся велопарад дівчат

Захід, що відбувся суботнім вечором, має назву #KyivCycleChic.

Організатори, U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), пояснюють: CycleChic — це стиль вуличної моди, який робить акцент на велосипедній їзді у повсякденному одязі на противагу спортивним заїздам, які потребують спеціального екіпірування. Цей рух покликаний переосмислити велосипед як ефективний і практичний засіб пересування, що полегшує наше життя.

За результатами нещодавнього підрахунку велосипедистів у Києві, серед усіх користувачів такого транспорту жінок дуже мало — від 11 до 20%. Це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і запит на появу безпечної велоінфраструктури. Тому організатори і запрошують у першу чергу жінок, щоб продемонструвати: у них теж є потреба у зручному та безпечному використанні велосипеда. Безумовно, до поїздки можуть долучатися і чоловіки, які підтримують розвиток велоінфраструктури в місті.

Охочі долучитися до велоколон мають прибути до Національної опери до 17.00. Звідти одна колона поїде до Пейзажної алеї коротшим маршрутом (через бульвар Шевченка, Хрещатик, Майдан, Володимирську гірку та Михайлівську площу), інша — довшим (плюс Київський велотрек, Жилянська, Володимирська, Велика Васильківська та прилеглі до них вулиці).

Велопарад не перекриватиме рух транспорту на зазначених вулицях. Велоколони рухатимуться за правилами дорожнього руху в крайній правій смузі проїжджої частини. 

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів