Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

«Дякуємо за небуденний «День»

У Сумській міській галереї відкрилася виставка найкращих світлин міжнародного фотоконкурсу

Після презентації найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу «День»-2016 в Києві цього року першим українським містом, яке прийняло фотовиставку, стало Суми. Суми – патріотичне місто на північному сході України, яке має привертати до себе особливу увагу через потужний вплив проросійських сил, але яке при цьому зберігає потужний заряд патріотизму. На чому ґрунтується цей заряд? Це основне питання, яке має хвилювати тих, хто думає про зміцнення патріотичних позицій на кордонах з окупантом. Фотовиставка газети «День» зі свого боку є не лише «зондом» настроїв у місті, але й імпульсом українськості.

Виступаючи на відкритті фотовиставки в Сумській міській галереї, президент Фонду сприяння ініціативам газети «День» Микола Гриценко, передавши вітання всім присутнім (а це і мер та міські депутати, і велика кількість сумчан та переселенців, яких з-поміж інших міст прихистили і Суми) від головного редактора Лариси Івшиної, зазначив: «Ті люди, які усвідомлюють значення просвітницьких, історичних, краєзнавчих, соціологічних досліджень, знаходяться тут. Це дуже приємно і важливо. Книжкові проекти «Дня» створені для того, щоб люди не просто читали, але робили висновки. Сумчани прохають нас, щоб ці книжки були представлені в їхніх бібліотеках». Тому цілком логічно, що під час події відбулася традиційна акція «Подаруй бібліотеку «Дня» рідній школі», завдяки якій десятки бібліотек шкіл Сумщини отримали передплату на свій «День» та видання з Бібліотеки газети коштом небайдужих земляків.

«Коли я дивлюсь на знімки, які представлені «Днем», то згадую все те, що відбулось за минулий рік. Події настільки швидкоплинні, що у їх вирі просто необхідно зупинитись і осмислено придивитись до того, що відбулося. Фотовиставка, як і інші проекти «Дня», − це не просто талановито, але й патріотично, а значить, необхідно», − зауважив міський голова Олександр Лисенко:

З особливою теплотою висловився почесний громадянин Сум, екс-мер цього міста Анатолій Епіфанов: «День» починає з дітей, продовжує суспільством, воєнною тематикою і закінчує нашим буденним життям. Фактично «День» охоплює весь спектр відносин у суспільстві, але при цьому висвітлює інформацію з позиції державності. Світлини, які представлені на фотовиставці, є зрізом нашого буття. Зрізом і приводом до осмислення. Це не можливо було б без думок і позиції головного редактора «Дня» Лариси Івшиної. Дуже хочу, щоб фотовиставку, яку організувала Лариса Івшина, побачило якомога більше сумчан».

Дійсно, знаходячись поряд з імперським «реактором», вкрай важливо підтримувати все українське на наших теренах. На жаль, не завжди влада та олігархи усвідомлюють це. Тому й лягає ця місія на плечі приватних ініціаторів. Так народились волонтери. Але з впевненістю можна сказати, що «День» волонтерить 20 років.

«Суми – це однозначно проукраїнське місто, – говорить Людмила Фесенко, директор «Агенції промоції «Суми» Сумської міської ради. – І головною причиною цього є збереження національної пам’яті сумчан. Виставка газети «День» в цьому допомагає українцям. У нашому місті проводиться дуже багато патріотичних акцій. Але можна з упевненістю сказати, що виставка «Дня» для нас, сумчан, знакова. «День» для мене – одне з найкращих українських видань, воно яскраво відрізняється проукраїнською позицією. «День» пірнає в глибину, в той час як багато хто ковзає по поверхні».

Один із відвідувачів виставки, простий житель Сумщини із периферії, дуже просто висловився щодо фотовиставки, уважно переглядаючи світлини. Він зізнається, що йому важко читати великі тексти. Тим більше, що він повністю поглинутий господарською роботою, але при цьому постійно (!) читає інтернет-ресурси. Так він дізнався про фотовиставку, приїхав в обласний центр і зазначив, що через фото «пізнав Україну». Пізнати Україну українцям – ключова фраза з вуст безпосереднього громадянина.

«Перше, що мене вражає в фотороботах на виставці, – це патріотизм, – говорить Наталія Колдовська, студентка Сумського вищого училища мистецтв  і культури ім. Д.С. Бортнянського, – Для когось це слово означає формальність. Насправді все, що з нами відбулось за останні три роки, доводить, що істинний, а не показний патріотизм є рецептом виживання нашої нації. Я знаю, що Суми – це проукраїнське місто».

Офіційним штрихом стало відзначення мером Сум Олександром Лисенком головного редактора газети «День» Лариси Івшиної грамотою «За особистий внесок і поширення патріотичних ідей в справі державотворення, збереження історичної пам’яті та з нагоди 20-ї річниці газети «День». Глядачі в один голос додали: «і за громадянську позицію!»

ВРАЖЕННЯ

«ЗУПИНИЛАСЯ МИТЬ…»

Марина ФІЛЬЧЕНКО, ведуча телеканалу UA.Sumy:

– Зупинилася мить, і ми, як відвідувачі виставки, можемо відчувати це на собі. Роботи справжні, відкривають усі сторони нашого життя. Ми бачимо і побут, і все інше. Ми можемо бачити, як розвивається наша держава. Це наша культура. Фотографія передає історію документалістики. Багато чого губиться у пам’яті. А отак переглянув, десь посміхнувся, десь засмутився. Уся гамма почуттів. Дякую газеті «День» за цю чудову виставку!

«КОЖНА КАРТИНА – ЦЕ ЯВИЩЕ»

Валентина, викладач Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Бортнянського.

– Моє враження, що кожна картина це явище: індивідуальне, висловлене своє бачення, і це найголовніше, а інакше було б малоцікавим. Дуже колоритно. Мені як музиканту це важливо. Я подивилася з різних сторін. Представлено і настрій, і колір. Це прекрасно.

«ПРИЙДІТЬ І ЗНАЙДІТЬ СЕБЕ ТУТ…»

Юрій П’ЯТАЧЕНКО, викладач Сумського обласного інституту післядипломної освіти:

– Фотовиставка газети «День» у Сумах –  небуденна подія для патріотичної спільноти. На цих роботах люди, наші сучасники. Вони справжні, вони щирі, вони передають енергію любити, жити, виборювати життя. І оця їхня присутність у нашому житті вириває нас з болота наших буднів. Це те, що об’єднує фото на експозиції.  Спасибі «Дню», що такий небуденний день… Запрошую сумчан. Прийдіть і знайдіть себе тут…

Підготувала Алла АКІМЕНКО, Суми

Нагадаємо, фотовиставка «Дня» працюватиме в Сумській міській галереї (вул. Соборна, 27) до 5 лютого з 11.00 до 19.00. Понеділок — вихідний. Вхід — вільний! Приходьте і обирайте найкращу, на ваш погляд, світлину!

Крім того, усі охочі зможуть на виставці придбати книги з Бібліотеки «Дня», у тому числі – найновіший бестселер «Сестра моя, Софія…», представлення якого за участі упорядника, редактора відділу історії «Дня» Ігоря Сюндюкова відбулося в Сумському державному університеті.

Валентин ТОРБА, «День». Фото Артема СЛІПАЧУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів