Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Гігантський білий ведмідь став окрасою вашківецької маланки

Тисячі туристів учора з’їхалося до буковинського містечка Вашківці, щоб побачити святкування Маланки. Саме тут це свято святкують чи не з найбільшим розмахом.

Вашківці стали епіцентром святкового карнавалу, адже сюди із своїми оригінальними колективами приїхали представники з багатьох навколишніх сіл. Цигани, арабські шейхи, герої різноманітних мультфільмів, леприкони, лікарі, індіанці та інші персонажі заполонили вулиці містечка.

Кожного року тут можна було зустріти гострі сатиричні пародії на українських чи міжнародних політиків. Проте цього року жоден із колективів не пройшовся по політичній площині. Проте, можна було побачити багато традиційних персонажів, які останніми роками почали все менше використовуватися і забуватися маланкарями. Зокрема можна було побачити багато людей переодітих в костюми діда та баби, традиційних вашківецьких ведмедів і циганів, які їх водили на ланцюгу, бук-шандарів (жандармів) тощо.

Звісно, що як і в давнину, так і зараз найбільше маланкарі змагаються у красоті транспорту, на якому вони пересуваються під час святкування. В останні роки вони навчилися створювати цілі мистецькі шедеври замасковуючи таким чином якісь старі машини чи навіть трактор.

Цього року найбільше захоплення у глядачів викликав майже десятиметровий білий ведмідь, якого зробив гурт з села Брусниця. Окрім того, що він роззявляв пащеку, ведмідь ще й міг підноситися у висоту, імітуючи вставання на задні лапи. Самі ж учасники колективу були переодіті в костюми ескімосів.

 

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів