Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Хай-тек від студентів (фото)

Як у Києві проходив фестиваль передових технологій Future Fest

З 10 по 14 квітня у столиці триває Тиждень космосу, присвячений Всесвітньому дню авіації і космонавтики. У його рамках у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 12 квітня студенти організували футуристичний мультиплатформний фестиваль передових технологій  Future Fest. До участі запросили усіх студентів, які цікавляться передовими технологіями, робото- і ракетобудуванням, науковими дослідженнями, а також тих, хто вже має якісь розробки.

Відвідувачі фестивалю стежили за перегонами дронів і битвами роботів, знайомилися з авіамоделями в експозиції. Також тут провели виставку хай-тек, учені читали лекції про майбутнє світу та Всесвіту тощо. Увечері відбулася техно-вечірка і запуск моделей ракет: учасники гуртку ракетомоделювання показали звичайні та спортивні моделі ракет, які злітають завдяки подачі теплих потоків повітря.

Особливою увагою гостей користувалися проекти кафедри приладів і систем орієнтації та навігації КПІ. Студенти розповіли, що не просто копіюють технології закордонних інженерів, але й удосконалюють їх.

«Уже кілька років поспіль дуже популярна тенденція – зібрати власний квадрокоптер за відеоуроками. І дійсно, це можливо, але далеко не всі розуміють структуру керування, те, як працюють автопілоти. Ми розробляємо нові системи керування і намагаємось докопатися до основних процесів, які там відбуваються», – ділиться студент КПІ Євген ХИЖЕНЬ.

Студенти позмагалися у точності своїх квадрокоптерів і легкості керування ними. Дрони набирали висоту, а за допомогою платформи Raspberry Рі і камер вирахували, наскільки той чи інший апарат відхилився від заданої траєкторії.

«Ми займаємося розробкою безпілотників, які дуже потрібні у сільській промисловості і для військової сфери. Їх замовляють волонтери для АТО. Там ці машини життєво необхідні: завдяки ним воїнам передають медичну допомогу»,  – коментує Анна СИРИБУРА, кураторка лабораторії приладобудування КПІ.

Військової тематики на фестивалі було дуже багато. Так, кафедра технології електрохімічних виробництв КПІ презентувала установку, що очищає воду за допомогою ультразвуку. Вона доволі велика та маскувального кольору хакі. Говорять, такі вже є на Донбасі. Серед іншого цікавого – наприклад, батарейки, акумулятори та навіть електромобілі, які виготовляють електрохіміки з КПІ.

Захоплюючими були майстер-класи, влаштовані студентами-хіміками. Виявилось, наприклад, що якщо у шприц набрати колу та додати розчин із желатином, то отримаємо «чорну ікру». Студенти жартують, що дешевий кав’яр у супермаркетах саме так і роблять. Також студенти показали, як власноруч створюють кераміку і скло. Так, до звичайного скла вводять іони металу, і воно виглядає, як всесвітньовідоме муранське.

Цікавою розробкою похвалився факультет інженерної екології КПІ. Там створили прилади екологічного моніторингу - сенсори, які вимірюють концентрацію у повітрі вуглекислого газу, аміаку, сірководню тощо.

«Запатентовані прилади винахідників КПІ сьогодні стоять на проспекті Перемоги, на перетині Прорізної та Хрещатика, а також на підприємствах, у метро, щоб регулювати концентрацію газів», - зазначила заступник декана хіміко-технологічного факультету КПІ з профорієнтації Юлія МІРОШНИЧЕНКО.

Учасники фестивалю розповіли, що при КПІ діє лабораторія «Цікава хімія», команда якої співпрацює з навчальними закладами України. За їхніми словами, інтерес до науки у підростаючого покоління – доволі великий, особливо у питаннях практичного використання розробок і винаходів.

 

Оксана МИКОЛЮК, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments