Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Художник Денис Струк представив нову серію робіт «Предмети розкоші»

У львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка відомого художника Дениса Струка «Предмети розкоші». Нова серія його робіт звертає увагу на певний дисонанс в комерційному і не комерційному мистецтві.

«Предмети мистецтва входять до переліку предметів розкоші. Це постулат немає опозиції в загальновизнаній системі цінностей. Водночас мистецтво вважається справжнім, коли воно поза комерцією. Художник, що творить на замовлення – комерсант і ремісник? І водночас кращі зразки класичного мистецтва, принаймні до кінця 19 століття створені на замовлення, а один з найприбутковіших бізнесів в 20 – 21 столітті, це бізнес пов’язаний з мистецтвом. Митець жертва і жрець протиріч закладених в системі цінностей», - розповіла власниця галереї і художниця Олеся Домарадзька.

Робоча назва представленої серії робіт – «золота колекція», адже майже кожна робота на виставці містить золоту поталь в канві живопису. Таку розкішну деталь, яка й є символікою концепції  «Предметів розкоші».

«Цінності визначаємо ми, цінності визначають нас. Те, що вважаємо вартісним, без нас нічого не варте. Речі, що надихають, перестають бути просто речами. Найцінніше – нічого не коштує. Золото – під ногами», - зазначає в анотації до своєї виставки Денис Струк.

Оглянути серію «Предмети розкоші» в «Зеленій канапі» можна до 29 серпня.

Довідка «Дня»

Денис Струк народився в Дніпрі. Закінчив Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю художнє скло. Сфера його зацікавлень — живопис та гутне скло. Живе та працює у Львові. В його доробку понад десять персональних виставок як за кордоном, так і в Україні.

Варто зазначити, що під час російського вторгнення на схід України Денис Струк пішов захищати суверенні кордони нашої батьківщини. Він служив у добровольчому батальйоні «Чернігів».

Павло Паламарчук, Львів, "День", фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів