Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Художник матеріалізував свої роздуми над формою та змістом мистецтва

Вінницький художник Артур Солецький представив свій новий проєкт «Форма - Зміст». Відкриття виставки відбулося в львівському арт-центрі «Дзиґа».

Поштовхом до його створення став дисонанс у баченні концепту однієї із виставок митця між ним та відвідувачкою.

«Кілька років тому під час відкриття моєї виставки у Львові до мене підійшла дівчина і сказала, що побачені роботи допомогли їй розібратися з внутрішньою дилемою, при цьому вбачаючи в них зовсім інший сенс. Розуміння того, що задекларована автором ідея не завжди відповідатиме уявленням інших, згенерувало концепцію проєкту «Форма – Зміст», - розповів Артур Солецький.

Основним об’єктом у проєкті постала людина з розпростертими руками. Для багатьох відвідувачів, які вперше бачать її, вбачається Ісус. Та художник, не наділивши цю людину ніякими розпізнавальними рисами, водночас дає можливість задуматися чи не відображає цей образ вітрувіанську людину.

«Поняття «форма» має багато змістових навантажень, але не завжди реципієнтом розуміється саме те значення, яке автор закладає під час формотворення. Чи можна прочитати закладене у форму без пояснення? Чи, власне, потрібно прочитувати саме те, що передбачалося? Працюючи над ідеєю проєкту, було важливо відчути, що саме маю намір зобразити, що транслюю своєю творчістю», - зазначив митець.

Оглянути проєкт «Форма - Зміст» в галереї «Дзиґа» можна до 11 жовтня.

Павло Паламарчук, Львів, "День", фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів