Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Кілька тисяч людей вийшли на "Марш за Київ"

У центрі столиці в суботу пройшла акція для привернення уваги до проблем міста.

У "Марші за Київ" взяли участь близько 4-5 тис. людей і понад 40 міських неполітичних ініціатив. Акція завершилася музичним рейвом біля будівлі Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Як передає агентство "Інтерфакс-Україна", о 14:00 на площі Конституції, біля Верховної Ради почали збиратись учасники акції. Також біля парламенту була встановлена інсталяція у вигляді картонної багатоповерхівки, яка стоїть безпосередньо біля об'єкту культурної спадщини.

Далі о 15:20 колона висунулася від парламенту до будівлі Офісу президента. Там пройшов невеликий мітинг, а також перформанс. Зокрема, були розірвані довгі "руки" з поролону, які нібито тягнуться від ОП до КМДА.

Після цього, колона вулицею Інститутською спустилася до Хрещатика і о 17:00 підійшла до будівлі Київміськадміністрації. Тут також відбувся пікет, після чого офіційна частина акції завершилася о 17:30 так званим музичним рейвом.

Протягом усієї ходи в руках у протестувальників були плакати з написами: "Вимагаємо місто для життя", "Не руйнуй - реставруй", "Архітектура модернізму - наша спадщина", "Збережи природні береги Дніпра", "Кличко, зупини вирубку дерев", "Вимагаємо чисте повітря і воду", "Наука і освіта - корінні кияни", "Досить знущатися над моїм містом".

За словами організаторів, у протестувальників п'ять головних вимог, виконання яких повинно поліпшити ситуацію в місті.

Зокрема: зупинити хаотичну забудову; розробити новий генплан; провести реформу транспорту і мобільності; повернути самоврядування і районні ради у зменшених районах; забезпечити чисте повітря і воду.

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів