Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Класика очима експерименту

У Львові розпочався Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев»

Це вже 32-й за ліком форум, участь у якому беруть театри з Польщі, Угорщини, Італії, Грузії, Ірану, Канади та України, триватиме до 8 жовтня. Українські театри представляють колективи з Чернігова, Одеси, Києва, Дрогобича та Львова.

«Золотий Лев-2021» – сценічний, але в його афіші є й кілька вуличних заходів.

Гасло фестивалю, як і у всі попередні роки, – «Класика очима експерименту».

Фестиваль вперше відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Фінансово підтримують захід також управління культури Львівської міської ради та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

За доброю-предоброю традицією, що її багато років тому започаткував засновник і незмінний директор фестивалю світлої пам'яті Ярослав Федоришин, фестиваль розпочався з карнавальної ходи, котра рушила від ратуші до Оперного театру і неабияк порадувала і львів’ян, і гостей міста, котрі щороку спеціально приїжджають на початку жовтня до Львова, аби поринути у вир яскравого і веселого вуличного театрального дійства за участю чи не всіх гостей «Золотого Лева».

Варто додати, що фестивальні вистави прийматиме не тільки театр «Воскресіння», на базі якого відбувається «Золотий Лев», а й Перший театр, також театри імені Лесі Українки та імені Марії Заньковецької і Центр Довженка. Серед інших фестивальних майданчиків – Палац мистецтв та площа перед Львівською оперою.

Крім показів вистав, на фестивалі буде освітня програма для студентів театральних вишів та молодих акторів – від італійського театру «Потлах», і це два 4-годинні тренінги з вокалу та пластики.

Також на «Золотому Леві» заплановані кілька відеопоказів вистав, створених за допомогою 3D, відповідно – обмін думками, культурним досвідом та досвідом поєднання театрального мистецтва та цифрових технологій, що виник за останній рік – в час пандемії.

Загалом програма першого дня «Золотого Лева» така: вистава Львівського обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича (м. Дрогобич) «Формула кохання» за мотивами кіносценарію Григорія Горіна – у Центрі Довженка та  вистава Чернігівського обласного музично-драматичного театру імені Шевченка «Наймичка» за Іваном Карпенком-Карим – у театрі «Воскресіння».

Сьогодні ж на «Золотому Леві» на площі перед Оперним театром згадуватимуть, як і годиться у день урочистого відкриття фестивалю, Ярослава Васильовича Федоришина – вуличним варіантом вистави «Відлуння» у виконанні акторів Львівського академічного театру «Воскресіння». Вистава «Відлуння» – у жанрі фізик-театру і про те, що в душі кожної людини є свій рай і своє пекло. Люди схильні вважати, що вони є найголовнішими істотами у Всесвіті і що їм підкоряється все живе. Однак природа мститься за людську легковажність.

Детальніше про програму «Золотого Лева» – тут: www.golden-lion.com.ua

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів