Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Київ на карантині

Як пройшов перший день обмежувальних заходів для запобігання розповсюдженню коронавірусу у столиці

Столична влада посилила обмежувальні заходи, щоб убезпечити мешканців і запобігти можливу розповсюдженню коронавірусу в Києві та Україні із 17 березня.

 

 - Проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян;

 - Робота закладів громадського харчування. Не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари. Вони зможуть приймати онлайн замовлення на доставку їжі.

 - Не працюватимуть і торговельні центри. За виключенням продуктових та господарських магазинів та аптек.

 - Тимчасово призупиняється робота спортивних комплексів і залів;

 - Закладів побутового обслуговування населення;

 - СПА салонів, салонів краси, саун, косметологічних кабінетів, кабінетів масажу, перукарень, тату салонів тощо;

 - Розважальних закладів - дискотек, нічних клубів, комп’ютерних клубів. 

Окрім того, обмежується пересування людей між містом Києвом та іншими населеними пунктами України.

Разом із тим, працюватимуть АЗС, банки та банкомати. «Ми розуміємо, що це незручності для мешканців міста та втрати для бізнесу. Але вони – вимушені та тимчасові. Прибутки та гроші – важливі. Та здоров'я і життя людей – найважливіше! І ми повинні дбати перш за все про це!» –  зазначив мер Києва Віталій Кличко

Він зазначив, що міська влада працюватиме в штатному режимі для забезпечення життєдіяльності та безпеки мешканців столиці.

Згідно з рішенням урядової комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, та постанови Кабінету Міністрів, київський метрополітен припинив перевезення пасажирів з 23:00 17 березня.

«Друзі! Київ живе в умовах суворих обмежувальних заходів. Ми робимо все, щоб захистити киян від розповсюдження інфекції коронавірусу. Згідно з рішенням урядової комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, та постанови Кабінету Міністрів, Київ повинен закрити метрополітен. Так само, як Дніпро та Харків. Тому, сьогодні з 23-ої години київський метрополітен припиняє перевезення пасажирів. Попередньо до 3 квітня», - заявив мер Києва Віталій Кличко, передає пресслужба КМДА.

Він також підкреслив, що наземний пасажирський транспорт працює в штатному режимі, дублюючи лінії метро.

«Я закликаю киян піклуватися про своє здоров’я та безпеку і залишатися вдома. Ті ж, кому потрібно в цій ситуації їздити на роботу, мають берегти себе і оточуючих. Користуватися засобами індивідуального захисту. Зберігаємо спокій, діємо виважено і свідомо. Міська влада надає всю інформацію про ситуацію в Києві. Користуйтеся будь ласка офіційною інформацією!»- наголосив Віталій Кличко.Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів