Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Львів відзначив 112-річницю народження Степана Бандери

Сотні людей прийшли сьогодні до пам’ятника Степану Бандері, щоб відзначити 112-річницю народження провідника ОУН. До участі в заході долучилися різні політичні партії та громадські організації.

Зокрема відбулося покладання квітів до пам’ятника Герою України. Після цього присутні виконали державний гімн України та провели віче під час якого священики провели спільну молитву за Україну.

 «Сьогодні ми відзначаємо день народження Героя, який став символом народження нашої боротьби, символом народження сили, гідності, честі українського народу. Степан Бандера жив  в епоху, коли перемога була нездійсненною. Він боровся не лише проти сталінського, а й проти гітлерівського режимів. І він переміг. Його боялися за його життя, його бояться і після його смерті. Як бачимо, досі російський агресор бореться проти України заради знищення пам'яті про наших Героїв. Саме Бандері належить відома фраза - «І настане час, коли один скаже «Слава Україні!». І мільйони відповідатимуть: «Героям слава!». Сьогодні це саме те гасло, що лунає по всьому світі, те, що несе славу і честь нашої держави, нашого народу, те гасло, яке нині ідентифікує нашу армію. Саме за це гасло боролись мільйони українців. Боролись і перемогли. Маємо пам’ятати – наша боротьба не закінчилась. Вона триває донині.  Сьогодні, як би не було важко, впевнена, ми обов'язково переможемо!», - зазначила голова Львівської облради Ірина Гримак.

Також в межах урочистостей відбулося нагородження переможців Обласної премії імені Героя України Степана Бандери, яка присуджується у трьох номінаціях: громадська, політична, науково-навчальна національна державотворча діяльність.

У 2020 році премію у номінації «Громадська діяльність» присуджено Роману Гунді, голові правління ГО ЛООВПО «Меморіал» імені Василя Стуса, головному редактору науково-популярного журналу «Визвольна боротьба». У номінації «Політична діяльність» переможцем став Михайло Галущак, кандидат історичних наук, голова ГО «Центр «Історичні діалоги». У номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» - Іван Хома, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, музеєзнавства і культурної  спадщини Національного університету «Львівська політехніка».

Довідка «Дня»

Степан Бандера — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Степана Бандеру у Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

 

Павло ПАЛАМАРЧУК

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів