Сміливі думки відіграють роль передових шашок у грі; вони гинуть, але забезпечують перемогу.
Йоганн Вольфганг фон Гете, німецький письменник

Художниця Дзвінка Загайська у ліноритах відобразила рефлексії про 2020 рік

Львівська галерея «Зелена канапа» презентувала виставку робіт мисткині Дзвінки Загайської «Видимо/невидимо». Кілька десятків представлених робіт в експозиції виконані у техніці лінориту.

«Створення проекту почалося з початком карантину. Певно, то було не випадково. Ліногравюра, техніка в якій виконані роботи, вимагає часу. Медитативна робота різцем в пластах лінолеуму дуже доречно уповільнила ритм творчості. Випала можливість зайнятися довготривалою клопіткою працею, експериментувати з друком і відбиттям», - розповіла художниця.

Карантин став для неї періодом переосмислення значень, підходів до роботи та важливих маркерів. Таких як важливе - не важливе, змістовне - беззмістовне, потрібне - не потрібне. Ми живемо в світі сповненому протилежностей та підмінних змістів. Йдеться не лише про філософське чи культурологічне розуміння, але й цілком утилітарне.

«Дзвінка Загайська досліджує знак, символ, фактуру, форму і зміст. Їх співвідношення як візуальне, естетичне, композиційне - так і змістовне. Перебуваючи у пошуку на межі образу і змісту, відомого і невідомого, сакрального і профанного пропорція та відображення творять нові значення. Це проект-рефлексія про відчуття світу в 2020 році. Відчуття світу через знак і символ, їх видиму і невидиму частину», - зазначила власниця галереї «Зелена канапа» і художниця Олеся Домарадзька.

Оглянути виставку «Видимо/невидимо» можна до 21 лютого.

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів