Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Львівський Театр ім. Марії Заньковецької представив виставу «Пропала грамота»

Постановку повісті Миколи Гоголя («Быль, рассказанная дьячком ***ской церкви») за сценарієм Івана Драча на заньківчанській сцені здійснив режисер Вадим Сікорський.

Нагадаємо, що цю героїчну комедію, що розповідає про повний пригод шлях козаків Василя та Андрія з гетьманською грамотою до цариці у Петербург, а після цього – про їхнє благополучне повернення в рідну Диканьку, 1972-го втілив у фільмі з однойменною назвою режисер Борис Івченко. Роль козака Василя у стрічці зіграв світлої пам’яті Іван Миколайчук. Знімався у фільмі також художній керівник – головний режисер Театру Заньковецької Федір Стригун. Приємно, що на прем’єру «Пропалої грамоти» у Львові запросили акторів, котрі понад 40 років тому брали участь у створенні фільму –  Михайла Голубовича та Лiдiю Бєлозьорову. Аплодувала заньківчанам й дружина Івана Миколайчука – Марія.

У прем’єрній виставі «Пропала грамота» ролі виконували: козак Василь – Юрій Хвостенко, Ганна, його жінка, вона ж відьма – Марта Кулай, запорожець Андрій – Василь Коржук, Диявол – народний артист України Степан Глова, Куць - Назарій Московець, Одарка – заслужена артистка України Альбіна Сотникова, Петро Перебийніс – Андрій Сніцарчук, Іван Наливайко – Андрій Войтюк, дяк – Дмитро Каршневич, цариця – заслужена артистка України Лідія Остринська, баба Дзвінчучка – Марія Шумейко.

 

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото Євгена КРАВСА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів