Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Львів’яни вшанували жертв Другої світової війни

Сьогодні Львів приєднався до вшанування Дня пам’яті та примирення, який присвячений жертвам Другої світової війни. Поминальні заходи відбулися біля пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328».

Представники міської та обласної влади, дипломатичного корпусу, військові та громадськість поклали квіти та запалили лампадки біля хреста. Після цього відбулася екуменічна панахида та громадське віче.

«Ця трагедія, розв`язана двома злочинними режимами, забрала життя щонайменше восьми мільйонів українців. Вдумайтеся – загинув кожен п'ятий українець. Ми не повинні забувати про жахливі злочини, скоєні в воєнні роки, в тому числі й на нашій, українській землі. Особливо сьогодні, у час, коли Україна щоденно продовжує страждати від Російської агресії, втрачаючи кращих своїх синів. Злочинна імперія знову нехтує державними кордонами та прагне розширити свої території шляхом вбивств та приниження мільйонів невинних людей. Переконана, що уроки Другої світової війни повинні об'єднати українську націю в її зусиллях збудувати для прийдешніх поколінь майбутнє, в якому процвітають мир, безпека й гідність кожного. Саме про це мріяли мільйони людей, пам`ять яких ми сьогодні вшановуємо», - зазначила під час виступу голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.Зазначимо, що в Україні День пам'яті та примирення відзначають з 2015 року.

Довідка «Дня». «Шталаг 328» — створений німецьким військовим командуванням табір для радянських військовополонених (пізніше поповнений військовополоненими і в'язнями з інших країн), що існував у 1941-1944 рр. у Львові. Місце смерті близько 140 тисяч військовополонених.

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів