Нехай наповнить душу святе прагнення не задовольнятися посереднім, а стреміти до найвищого і з усіх сил намагатися його досягнути — адже можемо, коли захочемо!
Джованні Піко делла Мірандола, італійський мислитель та філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму

Львів’яни вийшли на акцію солідарності з жінками Польщі через заборону абортів

Кілька десятків людей прийшли сьогодні на акцію солідарності з жінками Польщі. Під консульством Польщі у Львові вони висловлювати свою підтримку активісткам, що вийшли на протести проти заборони абортів в сусідній країні.

Більшість із присутніх мали плакати українською, англійською та польською мовами. На них були написи: «Моє тіло – моє діло», «Аборт головного мозку», «Права жінок – права людини», «Польське пекло», «ЇЇ тіло, її вибір», «Солідарність наша сила» тощо.

Зазначимо, що минулого тижня Конституційний суд Польщі визнав незаконними аборти, навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плоду або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Після вступу в силу рішення аборт буде дозволений в Польщі тільки в разі зґвалтування, інцесту або загрози здоров'ю та життю матері, що становить лише близько 2% від усіх легальних абортів. Після цього в країні пройшли масові протести жінок.

«Це є черговою спробою позбавити жінок прав та свобод. Експлуатація сексуальностей, позбавлення репродуктивних прав та прав на власне тіло є насильством, що виражається через владу продуковану патріархальним суспільством та ґнітючою державою. Тільки ми самі можемо розпоряджатися нашим тілом. Нам вирішувати, коли народжувати і чи народжувати взагалі!», зазначила одна із організаторок акції.

 

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів