Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Маріуполь відзначив річницю звільнення від проросійських бандформувань

Маріуполь у суботу відзначає четверту річницю звільнення від проросійських бандформувань.

З цієї нагоди у півмільйонному портовому місті провели військовий парад бойової техніки, передає Укрінформ.

На ньому були присутні й військовослужбовці АЗОВу, які були основною ударною силою під час операції 13 червня 2014 року зі звільнення міста.

Крокували на параді і бійці Нацгвардії, 56-ї окремої мотопіхотної бригади, Донецького прикордонного загону, Маріупольського загону морської охорони та працівники поліції ГУНП в Донецькій області.

Як відомо, 13 червня 2014 року була проведена операція зі звільнення Маріуполя. 

Протистояння між українцями і проросійськими сепаратистами розпочалося в Маріуполі майже одразу після втечі з України президента Януковича. Особливо проросійські сили активізувалися після так званого приєднання Криму до Росії.

У спецоперації брали участь 150 бійців спецбатальйону “Азов”, 2 роти спецбатальйону “Дніпро”, 2 роти Національної гвардії та спецназ МВС. Блок-пости на в’їздах до міста контролювали військові, допомога надходила також від членів “Правого сектору” та місцевих активістів. 

Для блокування району проведення спецоперації було залучено близько 500 військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії. Штурм розпочався о 5-й ранку. У ході операції було ліквідовано ключові опорні точки бойовиків, знищено їх техніку та відновлено контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема будівлею міської ради. Відтоді, завдяки зусиллям українських військових та самих маріупольців, місто живе хоч і напруженим, але мирним життям, залишаючись вразливим для терактів, найбільший з яких стався 24 січня 2015 року.

У той день терористи з артилерії обстріляли блокпости Збройних сил України та житловий мікрорайон “Східний”. Загинули 30 людей, пораненння отримали 128, серед загиблих і поранених були діти.

Фото Євгена Сосновського

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів