Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Міст дружби»

У Національній академії мистецтв України представлені роботи 50 відомих литовських митців

Виставка литовських митців «Міжмор’є» народилася за результатами творчого міжнародного пленеру «Експресія Ніди». Організатори київської імпрези відзначають: традиційно склалося, що саме країни Балтії були активними реципієнтами європейських ноу-хау ще в радянському соціумі й ретранслювали нові форми мистецтва іншим колишнім республікам через пленери. У наш час феномен пленерного руху в Литві набув нових імпульсів і виявився особливо благодатним простором для творчого спілкування й натхненної роботи митців із різних куточків світу.

Цьогоріч міжнародний пленер живопису «Експресія Ніди» (Литва) святкує своє 25-річчя. Нагадаємо, після пленеру в Ніді відбуваються міжнародні мобільні виставки в Литві, а також у Німеччині, Латвії, Індії, Італії, Фінляндії, Данії, Естонії, Чехії, Росії, Білорусі, нині —  в Україні. Упродовж чверті століття за результатами проведених пленерів уже відбулося 187 виставок, у яких розгортався образ одного з наймальовничіших місць — Курської коси. Головний сюжет, навколо якого розгортається драматургія полотен литовських митців, — Балтійське море, його піщані дюни, човни, яхти, природні краєвиди величної краси... У колекції живопису Ніди — близько 1000 картин живопису і графіки.

Один із організаторів міжнародних пленерів живопису в Ніді Саулюс КРУОПІС відзначає: «Уже багато років ми дружимо з українцями, будуємо щорічні «мости дружби» з митцями. Всі, хто приїжджає до Ніди, залишають для її колекції один із створених тут творів. Мета пропонованої виставки — показати створені під час пленерів у Ніді роботи. В експозиції переважають твори живопису і графіки, в якиx представлені різні художні напрямки. Виставка відображає розмаїття живопису пленерів Ніди, яка представляє понад 50 визначних художників Литви».

Виставка «Міжмор’є» триватиме до 25 травня.

Аліса АНТОНЕНКО. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів