Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

«Млинцева» гонка на собаках (фото)

На Київщині відбувся забіг на собачих упряжках

Цими вихідними Національний клуб північних їздових порід провів клубний захід - "Млинцевi веселощi 2018". Понад двадцять команд змагалися у швидкості на собачих упряжках. Спортсмени підкорювали невелику, але звивисту трасу, і в спортивному азарті 59 собак перетнули фінішну лінію.

За словами організаторів, подію приурочено до традиційного східнослов'янського свята - Масниці. Саме тому в програмі заходу були не тільки гонка на нартах і лижах, а й поїдання млинців на швидкість, народні танці біля багаття, цікаві конкурси для учасників забігу і глядачів і, звичайно, безліч смачних приємностей. А найменші гості спортивного свята отримали масу позитивних емоцій, катаючись засніженим лісом на нартах з собаками.

«В Україні собачий їздовий спорт під егідою нашого клубу розвивається вже три роки. Хоча зароджуватися він почав набагато раніше. З кожним роком охочих їздити в упряжці зі своїми домашніми улюбленцями стає все більше, і кількість членів клубу постійно збільшується. Важливо відзначити, що займатися їздовим спортом можуть не тільки північні їздові, але і будь-які породисті, а також безпородні собаки. Фактично в змаганнях може брати участь хто бажає, головне, щоб у собаки було бажання бігати, вона була здоровою і витривалою », - пояснює президент Національного клубу північних їздових порід Леонтій Гридько.

І дійсно, в упряжках бігли не тільки «північні» хаскі, лайки, самоїди і маламути, але і різеншнауцери, стаффордширські тер'єри, добермани, німецькі вівчарки, метиси і навіть мініатюрна шелті.

«В Україні їздовий спорт скоро відзначатиме своє десятиріччя, адже Федерація їздового спорту України була заснована в 2010 році. В результаті її діяльності в Україні з'явилася перша школа їздового спорту, яка хоч і недовго проіснувала, однак виховала багато активних людей, які загорілися їздовим спортом і зараз по всій Україні проводять тренування і змагання. А в 2014 році в Києві при КСУ (Кінологічна спілка України) було відкрито наш Національний клуб північних їздових порід, який спеціалізується на їздовому спорті. І того ж 2014 року було засновано спортивну організацію Клуб їздового спорту України (КЇСУ), яка зробила великі кроки в просуванні українського їздового спорту на міжнародний рівень. З 2015 року Україна в особі КЇСУ є членом Всесвітньої асоціації їздового спорту (WSA), з 2016-го ми увійшли також до Міжнародної Федерації  Їздового Спорту (IFSS). Минулого року українські спортсмени вперше взяли участь у Чемпіонаті світу з їздового спорту, з драйленду, який відбувся у Польщі. З гордістю хочеться відзначити, що Україна увійшла в десятку найсильніших країн з байкджорингу», - розповідає суддя КСУ з робочих якостей їздових собак Ірина КОСТЮК.

Учасники гонки показали відмінний результат, після чого собачкам і їх господарям презентували нагороди і тематичні призи. Фінальною частиною змагань став загальний «смачний» стіл, де переможці, учасники забігу і просто глядачі дружною компанією ділилися враженнями про гонку.

«Я захоплююсь їздовим спортом на собаках ще з 2014 року. У 2012-му році ми завели першу собаку, поступово в нашій сім'ї з'явилося ще дві собаки, потім їх стало чотири, а зараз - уже дев'ять. Природно, тваринами потрібно займатися, тренувати, виховувати, а їзда в упряжці для собак північних їздових порід - це найкращий спосіб тренування, розвитку дисципліни і просто отримання собаками нових позитивних вражень, що важливо для їх повноцінного розвитку. Мені дуже подобається їздовий спорт на собаках, це непередавані відчуття, екстрим і азарт», - зазначає учасниця гонки Єлена КОБЕЛЯЦЬКА.

Зимова гонка на упряжках «Млинцевi веселощi 2018» була наповнена позитивним настроєм, ефектними стартами і не менш видовищними фінішами, а прекрасна погода і душевна атмосфера перетворила спортивний захід на справжнє свято. І, що важливо, гонка наочно продемонструвала те, що український їздовий спорт швидко стає популярним і відкриває нові горизонти свого розвитку.

Олександра ЯРЛИКОВА, «День». Фото автора і Дар'ї СОЛОВЕЙ

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments