Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

«Млинцева» гонка на собаках (фото)

На Київщині відбувся забіг на собачих упряжках

Цими вихідними Національний клуб північних їздових порід провів клубний захід - "Млинцевi веселощi 2018". Понад двадцять команд змагалися у швидкості на собачих упряжках. Спортсмени підкорювали невелику, але звивисту трасу, і в спортивному азарті 59 собак перетнули фінішну лінію.

За словами організаторів, подію приурочено до традиційного східнослов'янського свята - Масниці. Саме тому в програмі заходу були не тільки гонка на нартах і лижах, а й поїдання млинців на швидкість, народні танці біля багаття, цікаві конкурси для учасників забігу і глядачів і, звичайно, безліч смачних приємностей. А найменші гості спортивного свята отримали масу позитивних емоцій, катаючись засніженим лісом на нартах з собаками.

«В Україні собачий їздовий спорт під егідою нашого клубу розвивається вже три роки. Хоча зароджуватися він почав набагато раніше. З кожним роком охочих їздити в упряжці зі своїми домашніми улюбленцями стає все більше, і кількість членів клубу постійно збільшується. Важливо відзначити, що займатися їздовим спортом можуть не тільки північні їздові, але і будь-які породисті, а також безпородні собаки. Фактично в змаганнях може брати участь хто бажає, головне, щоб у собаки було бажання бігати, вона була здоровою і витривалою », - пояснює президент Національного клубу північних їздових порід Леонтій Гридько.

І дійсно, в упряжках бігли не тільки «північні» хаскі, лайки, самоїди і маламути, але і різеншнауцери, стаффордширські тер'єри, добермани, німецькі вівчарки, метиси і навіть мініатюрна шелті.

«В Україні їздовий спорт скоро відзначатиме своє десятиріччя, адже Федерація їздового спорту України була заснована в 2010 році. В результаті її діяльності в Україні з'явилася перша школа їздового спорту, яка хоч і недовго проіснувала, однак виховала багато активних людей, які загорілися їздовим спортом і зараз по всій Україні проводять тренування і змагання. А в 2014 році в Києві при КСУ (Кінологічна спілка України) було відкрито наш Національний клуб північних їздових порід, який спеціалізується на їздовому спорті. І того ж 2014 року було засновано спортивну організацію Клуб їздового спорту України (КЇСУ), яка зробила великі кроки в просуванні українського їздового спорту на міжнародний рівень. З 2015 року Україна в особі КЇСУ є членом Всесвітньої асоціації їздового спорту (WSA), з 2016-го ми увійшли також до Міжнародної Федерації  Їздового Спорту (IFSS). Минулого року українські спортсмени вперше взяли участь у Чемпіонаті світу з їздового спорту, з драйленду, який відбувся у Польщі. З гордістю хочеться відзначити, що Україна увійшла в десятку найсильніших країн з байкджорингу», - розповідає суддя КСУ з робочих якостей їздових собак Ірина КОСТЮК.

Учасники гонки показали відмінний результат, після чого собачкам і їх господарям презентували нагороди і тематичні призи. Фінальною частиною змагань став загальний «смачний» стіл, де переможці, учасники забігу і просто глядачі дружною компанією ділилися враженнями про гонку.

«Я захоплююсь їздовим спортом на собаках ще з 2014 року. У 2012-му році ми завели першу собаку, поступово в нашій сім'ї з'явилося ще дві собаки, потім їх стало чотири, а зараз - уже дев'ять. Природно, тваринами потрібно займатися, тренувати, виховувати, а їзда в упряжці для собак північних їздових порід - це найкращий спосіб тренування, розвитку дисципліни і просто отримання собаками нових позитивних вражень, що важливо для їх повноцінного розвитку. Мені дуже подобається їздовий спорт на собаках, це непередавані відчуття, екстрим і азарт», - зазначає учасниця гонки Єлена КОБЕЛЯЦЬКА.

Зимова гонка на упряжках «Млинцевi веселощi 2018» була наповнена позитивним настроєм, ефектними стартами і не менш видовищними фінішами, а прекрасна погода і душевна атмосфера перетворила спортивний захід на справжнє свято. І, що важливо, гонка наочно продемонструвала те, що український їздовий спорт швидко стає популярним і відкриває нові горизонти свого розвитку.

Олександра ЯРЛИКОВА, «День». Фото автора і Дар'ї СОЛОВЕЙ

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів