Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

Мирний спротив окупації

У Києві відбулася щорічна акція солідарності із Кримом

Її організували у столичному парку Шевченка громадські правозахисні організації як нагадування про події, що відбулися на півострові 9 березня 2014 року. Сім років тому день народження Тараса Шевченка для мешканців Криму став одним із головних днів боротьби проти російської окупації. «9 березня 2014 року багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Тарасові Шевченку на знак спротиву окупації, — нагадують організатори нинішньої акції у Києві. — Цього дня були викрадені організатори руху «Євромайдан-Крим» Андрій Щекун та Анатолій Ковальский, а через рік, 9 березня 2015 року, затримані активісти Вельдар Шукурджиєв, Олександр Кравченко та інші, котрі вийшли з українськими прапорами. Протягом семи років окупації в умовах системних та масових порушень прав людини, політично мотивованих переслідувань, політики Росії на знищення української ідентичності наші співгромадяни у Криму підтримують незалежну Україну, зберігають українську мову та культуру й чинять мирний спротив окупації».

Під час цьогорічної акції зі словами підтримки до мешканців Криму звернулися звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, правозахисники та інші небайдужі громадяни. Серед організаторів заходу — Кримська правозахисна група, ZMINA, Центр громадянської просвіти «Альменда», Дім прав людини «Крим» та інші, наголошують на важливості підтримки кримчан, які, незважаючи на системні порушення прав людини, політичні переслідування, нищення української ідентичності країною-агресоркою підтримують незалежність України та чинять мирний спротив окупації.

Також під час заходу можна було долучитися до бук-кросингу. Для цього достатньо було принести на акцію книжки українських авторів, які згодом передадуть на КПВВ, що розташовані на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Всім охочим також була надана можливість записати відеозвернення, адресоване кримчанам, або написати листівку зі словами підтримки.

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів