Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

На День миру пластуни Києва та Львова збудували пластові містечка та збирали гроші для АТО (фото)

21 вересня у Маріїнському парку Києва та у сквері навколо пам’ятника В’ячеславу Чорноволу у Львові пластуни вже традиційно збудували пластові містечка. Це - щорічна акція найбільшої скаутської організації України, що відбувається у вересні і мета якої - символічно відкрити пластовий рік. У програмі – пластові активітети та ігри, зокрема, розпалення вогню, в'язання вузлів, переправи, спортивні та інтелектуальні ігри, ігри для наймолодших, а також стрільба, розбір/збір автоматів, мистецькі та медичні майстер-класи тощо.

«Традиційно у цей день ми, пластуни, знайомимо громаду міста із нашою організацією. Для пластунів це теж свято: добра нагода  зібратися разом після таборового літа, поділитись враженнями і планами на наступний пластовий рік, - говорить комендант (організатор, - ред.) Відкриття Пластового Року у Києві Андрій Чеберяк. - Цього року Пластове містечко за нашими підрахунками відвідало 500 людей. Серед них половина - діти 4-17 років».

Пластуни Львова розпочали свято зі Служби Божої, а опісля урочисто відкрили акцію поблизу Львівської ратуші. «Проти України ведеться війна і багато українців загинуло. Ви повинні знати просту істину - у війнах виграє не тільки зброя, а й інтелект. Тому дуже важливо, щоб ви вчились, ставали мудрішими. Причиною війни була відсутність єдності. Тому важливо, щоб будучи в Пласті, в своїй родині, ви були разом. Дорослішайте, мужнійте, беріть владу у свої руки і керуйте Україною», – під час відкриття Пластового містечка сказав Андрій Садовий, цитує мера Львова ZIK.

«Мандри, табори і прогулянки влітку завершились. Майже 9 наступних місяців пластуни проводитимуть за теоретичними навчаннями, відбуватимуться щотижневі сходини. Зараз нелегкий для України час, але ці події вкотре дають  розуміння, що наша праця і виховання високоморального, духовного та патріотичного громадянина - справа вкрай потрібна. Ще змалку діти на основі скаутських практик з українською специфікою вчать що таке «Держава», «Свобода», «Суверенність», вчать історію та шанують традиції», - говорить комендант Львівьского пластового містечка Матвій Дух.

За словами організаторів, сьогодні кілька десятків пластунів є учасниками АТО проти російської військової агресії. На потреби військових упродовж акції в неділю з ініціативи журналістів газети «День» відбувся благодійний збір коштів. Кількасот листівок з фотографіями української природи та графікою гості розкупили всього лише за 3 години. Всі зібрані кошти пластуни передадуть на потреби 11 БТО «Київська Русь».

«Розбудовувати Пласт, розвивати наше юнацтво - сильний мирний супротив, який ми можемо чинити. Сьогодні пластуни будують пластові містечка - ще одну цеглину нової держави. Діти, що беруть участь в акції, розбудовуватимуть реальні міста вже незабаром. Цим і є унікальний Пласт. Ми створюємо середовище, вихованці якого змінюють світ», - говорить старша пластунка Анастасія Бондаренко, яка цьогоріч була одним з організаторів акції у Києві.

Незважаючи на погоду та війну, пластунів не покидає оптимізм та віра в завтрашній день. «Я бачу стільки світлих облич і щиру посмішку, дітей, які за кілька років будуть керувати країною. Символічно, що такі заходи відбуваються на День миру, бо саме ці діти згодом уберігатимуть українське суспільство від чергових воєн», - переконана пані Ольга, мама юначки.

Фото Артема ЖУКОВА, «День», Романа БАЛУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів