Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

На львівській багатоповерхівці намалювали мурал присвячений митрополиту Андрею Шептицькому

В Сихівському районі Львова, на проспекті Червоної Калини, 64, презентували кількаметровий мурал із зображенням митрополита Андрея Шептицького. Його присвятили до 155-річчя від дня його народження, яке відзначають сьогодні.

На муралі митрополита Андрея Шептицького зображено двобічно: з однієї сторони — як молодого графа та мецената, а з іншої - як мистецького та громадського діяча, якого свого часу намалював галицький художник Михайло Мороз.

Як зазначив мер Львова Андрій Садовий, місце для муралу обрали не випадково. На центральній дорожній артерії Сихова проходить чимало містян, які щодня будуть милуватися мистецьким твором. А основною метою було показати Шептицького як величну особистість та його близькість до людей.

«Є такі люди, яких ти в житті зустрічаєш, і це ніколи не проходить безслідно. Таким з дитинства був митрополит Андрей Шептицький. Він вражав мужністю і відвагою, смиренням досягнув величність, а убогістю — багатства. Туди, де приходив цей чоловік, розквітало все. Він присвятив своє життя, щоб любити народ, щоб дбати про молодь. Завдяки йому ми, українці, навчились господарювати й досягати успіхів. Ось і сьогодні ми отримали на муралі молодого і вже зрілого митрополита. Я б просив Бога, щоб кожен, хто буде проходити тут поруч, зустрівся поглядом з Андреєм Шептицьким — із поглядом, який освячує, з поглядом, який надихає», - розповів парох парафії храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ Орест Фредина.

Він поблагословив мурал та людей, а також прочитав спільну молитву.

Над муралом працювали художники Святослав Владика, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група Sacred Universe. Їм знадобилося близько двох тижнів, щоб намалювати його.

Також під час відкриття для присутніх виступав дитячий колектив «Львівські фанфари».

Довідка «Дня»

Митрополит Андрей Шептицький віддав багато сил освітянсько-виховній та видавничій діяльності, створив у Львові гімназію, підтримував українське приватне шкільництво, розвивав підприємництво та щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, сприяв розвитку культури та мистецтва.

За його ініціативою було також створено Львівський національний музей, завдяки його ініціативам з перевезення та збереження об'єктів народної архітектури у Львові діє Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького та український університет у Львові.

За час свого служіння Шептицький доклав значних зусиль для розбудови греко-католицької церкви як в Україні, так і за кордоном, був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.

Незважаючи на дуже складні та мінливі політичні умови, Шептицький до своїх останніх днів залишався вірним сином українського народу та назавжди останеться в пам'яті, як один із найвпливовіших українських діячів ХХ століття.

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів