Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

На Яворівському полігоні почалася активна фаза міжнародних навчань «Rapid Trident – 2019»

Міжнародні командно-штабні навчання «Rapid Trident – 2019», які розпочалися тиждень тому, переходять в активну фазу. Військові на практиці показали, як спільно навчаються протистояти збройній агресії.

За першим сценарієм українські військові звільняли населений пункт від терористів. Під час зачистки будівель група потрапила під ворожий вогонь. До перемовин з терористами залучають переговорну групу, якій вдається домовитися відпустити заручників, що тримають терористи. А далі спецпризначенці штурмують будівлі із терористами та захоплюють їх. Пораненого військового евакуюють гелікоптером.

Наступний сценарій передбачає уже широкомасштабну наступальну операцію із відновлення контролю над кордоном. До неї залучають американських та українських військових. Вони спільно проводять розвідку, а потім завдають артилерійського удару по позиціях ворога. Крім того проводиться масивна атака із форсуванням водойми. Також до операції залучена авіаційна підтримка із трьох гелікоптерів.

«Сьогоднішня демонстрація – лише видима частина процесу, який іде й Збройних силах України та інших силах оборони щодо переходу на стандарти НАТО, на нарощування спроможностей, відпрацювання роботи об’єднаних сил країни з нашими партнерами. Ці навчання йдуть постійно, в нас є декілька міжнародних програм тут, на Яворові, та в інших частинах України. Для нас величезний пріоритет – розбудова ЗСУ і сил оборони за західними стандартами, що, власне, і відбувається. Для нас це не теоретичні знання, бо триває ООС, де багато з цих навичок ми використовуємо практично. Ми розраховуємо на те, що з кожним роком наші збройні сили стають все сильнішими, й це підтверджується нашими партнерами, наглядачами, консультантами, тренерами, які сюди приїжджають», - заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк.

В Міноборони вже анонсували, що у рамках навчання відбуватиметься проведення оцінки НАТО 1-го рівня двох українських підрозділів: роти РХБ захисту та роти оперативного забезпечення на предмет взаємосумісності та відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу.

Навчання «Rapid Trident – 2019» триватимуть ще протягом одного тижня. Нагадаємо, що цього року в них бере участь рекордна кількість учасників – близько 4 тисячі військових із 14 країн. Крім того в навчаннях залучено шістсот одиниць автомобільної техніки та бойових броньованих машин різного класу, а також чотири гелікоптери МІ-8.

Павло Паламарчук

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів