Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Національна Оперета України – перезавантаження

Після масштабного ремонту, який тривав рік, відкрилась Головна сцена, концерти і вистави, що представлять на ній, подарують публіці багато позитивних емоцій

«День» одним із перших ЗМІ  побачив, як мрії збуваються і у Києві з‘явився суперсучасний театр! Про те, як народжувалась краса і легендарна історична будівля поступово перетворювалась у «Театральний Версаль» можна дізнатися, роздивляючись інсталяцію, що розмістилась  у  фоє Оперети, яка створена з елементів будівельних матеріалів та світлин процесу гранд-реконструкції, контрастуючи із ошатним вбранням театру, даючи змогу глядачам представити  масштаби і шлях, який здолали будівельники та  реставратори, створюючи театр майбутнього.

— Коли весна, треба мріяти сміливо, кажуть мрії здійснюються! Сьогодні наша мрія здійснилася: ми гостинно відкриваємо Головну сцену нашого театру,  - зазначив Богдан СТРУТИНСЬКИЙ, керівник Національної Оперети України. - Ми пройшли дуже непростий шлях, мали багато викликів із яким ми успішно впоралися. Я щиро вдячний місту, депутатському корпусу, міському голові, його заступникам, нашому департаменту культури за те, що вони були поруч, завжди підтримували нас...

Нагадаємо,  реконструкція глядацької зали відбувалася протягом 2020–2021 років . Зараз тут з‘явилася «родзинка», зокрема,  розпис плафону стелі, якого не було від початку будівництва Троїцького народного дому .

— Розпис стелі надав нашому  театру вишуканого та пишного вигляду, візуально збагатив інтер’єр глядацької зали, збагативши його живописними розписами на міфологічні теми. Образи давньогрецьких богів та героїв – улюблена тема до якої зверталися художники різних часів, -  підкреслив Богдан Струтинський. - Сюжети були створені на основі живописних творів і композицій різних митців, які зверталися до цієї теми. Для написання сюжетних композицій використане натуральне полотно (Matt Pure 340 г/м2), яке після виконання в майстерні з допомогою спеціального клею прикріплений до стелі і задекорований. 

РОЗПИС ДІОНІС І АРІАДНА

Діоніс – один із наймолодших богів Олімпу, вважався покровителем рослинності, виноградарства, виноробства, натхнення і театру. Культ Діонісія був тісно пов'язаний практично з всіма сферами життя древньогрецького суспільства. Аріадна – дочка критського царя Міноса, яка допомогла Тесею перемогти Мінотавра та була покинута зрадливим коханим. Діоніс, який давно кохав Аріадну, зумів потішити її, одружившись із нею і зробивши безсмертною богинею. 

РОЗПИС ОРФЕЙ І ВЕНЕРА

Орфей – міфічний співець і поет, був настільки талановитим, що слухати його музику збиралися не тільки люди, але й звірі, птахи і навіть скелі.  Історія нещасливого кохання Орфея і його дружини Еврідіки, яку передчасно забрали до підземного царства, хвилювала уяву багатьох митців. На розписі зображено Орфея і Венеру, яка, зглянувшись на страждання Орфея, вмовляє його спуститися до Аїду, щоб вимолити кохану у бога підземного царства. 

РОЗПИС ДАФНІС І ХЛОЯ

Дафніс – згідно із грецькою міфологією був сином одного із богів Олімпу. Надзвичайно красивий юнак з дитинства був навченим музиці і завжди опинявся у центрі уваги прекрасної половини людства. В основу розпису покладений давньогрецький пасторальний роман «Дафніс і Хлоя», який надихав не одне покоління художників, поетів, режисерів. На тему «Дафніса і Хлої» поставлено чимало вистав та створено безліч живописних та скульптурних творів. 

РОЗПИС ТЕРПСІХОРА

Терпсіхора – муза танцю, одна із дев’яти муз - покровительок мистецтв. Терпсіхора – є надзвичайно популярним символом у мистецтві. Вважається, що ім’я Терпсіхора пов’язане із насолодою глядачів, які вони отримують від споглядання мистецького дійства. Терпсіхора володіла гармонією між зовнішнім і внутрішнім, створюючи тісні і безконфліктні співвідношення душі і людського тіла. Терпсіхору зазвичай відтворюють в образі танцівниці з лірою і плектром. Її голову прикрашає вінок…

Під час реконструкції глядацької зали ми також відремонтований аварійний портал сцени, здійснено проєктування та встановлення нового сценічного освітлення, системи вентиляції та кондиціонування, системи пожежного оповіщення, відеонагляду та камер спостереження. Замінено балки перекриття бельетажу та ярусу, прокладено нові електромережі, відреставровано стелю зали та оздоблено її ліпниною і розписом. Улаштовано нове паркетне покриття та нові крісла, передбачивши при цьому місця для людей з інвалідністю…

Богдан Дмитрович подякував мерії Києва за  те, що профінансували амбітний проєкт, який нині став не лише окрасою нашої столиці, а кращим сценічним майданчиком країни та Європи. Від сьогодні розпочинається нова, цікава сторінка НАТО ( Національного академічного театру оперети)!

Учасники тригодинного гала-концерту продемонстрували, що митці  у прекрасній творчій формі, період пандемії  COVID-19 вони не сиділи склавши руки, а використали, щоб зробити  повне перезавантаження колективу, відшліфовуючи свою майстерність.   Музиканти, співаки і танцівники можуть виступати у різній палітрі жанрів та стилів музичного театру європейського зразка. А на  глядачів  скоро чекає новинка (через локлауни терміни прем‘єри переносилися)  і от з 19 по 23 травня мюзикл сучасного угорського композитора Матіаша Варконьї «Доріан Грей» за мотивами  роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея» нарешті представлять публіці. У творчому портфелі колективу Оперети є чимало цікавих проєктів – слідкуйте за афішами!

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів