Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Намасте, Україно!»

У переддень Міжнародного дня йоги в містах держави провели йога-сесію «Марафон без метушні»

21 червня у світі відзначатимуть Міжнародний День йоги. А сьогодні у Києві на Хрещатику у «генеральному тренуванні» взяли участь 1517 завзятих громадян. Цифру внесли в Національний реєстр рекордів, оскільки  на даний момент це – найбільша кількість учасників, які брали участь у йога-сесії, організованій в Україні.

У 2017 році Міжнародний день йоги відзначається у світі утретє. У Києві,  за підтримки Посольства Республіки Індія в України, йога-сесію під назвою «Марафон без метушні» провів Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія Маноджа Кумара Бхарті, а ініціатором та організатором акції є Посольство Індії в Україні та Індійський клуб.

Учасниками марафону стали громадяни різного віку: від пенсіонерів, котрі сиділи на стільчиках, спостерігали та робили пранаяму (практику дихання), до малих дітей. Долучилися клуби та студії йоги, духовні центри, клуби – всього 25 шкіл його з усієї країни. Також приїхали групи громадян та окремі любителі йоги із Луцька, Одеси, Дніпра, Краматорська, Черкас, Кривого Рогу, Маріуполя. В цих містах теж сьогодні проходять подібні заходи.  

Господарем та гуру «Марафону без метушні» був Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Маноджа Кумара БХАРТІ. Він  пояснював техніку виконання асан, їхній вплив на тіло та розум людини, читав мантри.

-Практикуючи йогу, ми поєднуємо розум і тіло, при цьому тіло – фізична одиниця, а розум – ні. Йога - це єдина практика у світі, яка відповідає на питання це питання. Аби досягти такого поєднання, потрібно бути в спокої та стабільності. Коли ви займаєтеся йогою, ви продукуєте в собі мир та гармонію, від вас мир та гармонія передається вашій сім’ї, від сім’ї - в суспільство, від суспільства – всім країнам. Меседж йоги – це меседж миру. Важливо, що бажаного миру ми досягаємо миру через нашу особистість, -  наголосив пан Посол.

Йога – це просто, кажуть інструктори, йога – це складно, кажуть інструктори. Важливо зробити перший крок – він не важкий, а ефективність асан (вправ) – величезна. Із часом приходить майстерність, людина підростає до іншого «левелу» цієї древньої практики.

Учасники йога-сесії почали із розминки, потім – комплекс вправ «Сурья намаскар» (привітання Сонцю), за тим -  дихальна гімнастика прана та  спів мантр.

До і після йога-сесії учасників свята розважали художні колективи індійськими танцями, постійно звучала духовна індійська музика та мантри, які прославляють мир. Більшість учасників приїхали на «Марафон без метушні» цілеспрямовано, але волонтери запрошували і перехожих позайматися давньою індійською практикою, роздаючи каремати.

-Я практикую йогу вже більше чотирьох років – спочатку займалася сама, потім почала відвідувати клуб. Сьогодні прийшла сюди аби підтримати марафон та самій зарядитися цією енергією. Такі спільні тренування дуже надихають розвиватися далі. Адже йога – це безкінечний досвід. З кожним заняттям ти дізнаєшся про себе щось інше, бачиш свої можливості, можливості свого тіла. Йога – означає «об’єднувати», ми й прийшли сюди аби закликати українців об’єднуватися навколо ідеї здорового способу життя, ідеї духовності та внутрішньої сили. Адже йога розвиває не тільки тіло, а й дух – в цьому її цінність. Я дуже ради, що все так гарно вийшло, що приєдналося стільки поважних людей, - поділилася враженнями киянка Анастасія ОЛІШЕВСЬКА.

Участь в марафоні також взяли такі відомі тренери йоги, як організатор Міжнародного фестивалю йоги в України Максим Пушкарьов, сертифікований тренер Яків Кулінич , представниця Української федерації йоги Ірина Фоміна.

Наприкінці йога-сесії Надзвичайний і Повноважний Посол Індії прочитав 11 мантр на хінді – «молитви, які поєднують душі» - саме таким чином завершують заняття цієї древньою практикою.

- Перша мантра звучить як – «дозволь собі бути в гармонії, дозволь собі йти в унісон із Всесвітом, нехай твоя свідомість буде такою є гармонійною, як при сотворінні Всесвіту, дозволь вищій сутності проявитися в твоїх сакральних починаннях», - читав пан Маноджа Кумара Бхарті . - Концентруватися слід на своєму розумі, на своєму тілі на диханні. Дуже важливу річ нам дали індійські філософи та ті, хто практикував йогу – мантру «оум» або «ом»: найсучасніші астрофізики дослідили зворотній звук з Космосу на відстані 13,7 мільярди світових років, і розшифрували його як «ом».

Організатори марафону на цьому зупинятися не будуть: всіх бажаючих запрошують приєднуватися до занять 21 червня, взявши участь у йога-фестивалі в Маріїнінському парку.

Оксана МИКОЛЮК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів