Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Погляд сучасника на античність

У Музеї Ханенків відкрилась виставка художника, сценографа, головного художника Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Андрія Александровича

“Антична гра. Андрій Александрович” продовжує цикл проєктів Музею Ханенків, пов’язаних з переосмисленням класичного мистецтва сучасними нам митцями. Цього разу у фокусі – серія портретів в авторській техніці, виконаних Андрієм Александровичем під враженням відвідин Національного музею етруського мистецтва (Вілла Джулія) у Римі, та етруські теракоти 6-4 століть до нової ери з колекції Музею Ханенків.

В залі Музею також експонуються артефакти етруської культури. Глиняні антефікси 4 століття до н.е. поліхромного розпису, які були передані в колекцію Музею після придбання у Римі, із зібрання маркіза Кампана органічно поєднуються із серією портретів Андрія  Александровича.

За словами Андрія Александровича: «Неймовірна жвавість, спонтанність, свіжість мистецтва етрусків, яскрава самобутність і привабливий дух антикласики! В основі зображень (чи то скульптура, чи то живопис) завжди присутня магічність, яка виникає з ірраціонально-релігійного відчуття світу. Зачаровують посмішка і погляд зображеного. Погляд розфокусований, зіниці розсунуті від центру в протилежні сторони. У літніх живописців так буває інколи в кінці життя, вони поглядом ніби хочуть обійняти неосяжне і зібрати воєдино. Так і етруски дивляться на глядача, ніби проникаючи в нього, або, вірніше, обіймаючи його поглядом. Погляд доповнює тиха посмішка, не адресована, однак, нікому поза їх таємничим світом. У цьому колосальна ніжна еротика, і одночасно містичність. Під цим враженням мені захотілося зробити серію робіт на тему інтерпретації мистецтва етрусків, моделями для яких стали мої друзі, або враження від випадкових знайомств. Серія складається з 11 портретів, виконаних 2017 року».

Кураторка проєкту: Катерина Чуєва, генеральна директорка, кураторка колекції античного мистецтва Музею Ханенків.

Виставка триватиме до 19 вересня.

Лілія ВОЛОШИНА. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів