Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Пост «Прожект» Сергія Міхновського

У львівському Палаці мистецтв відкрилась персональна виставка відомого митця

На виставці представлені різножанрові твори мистця з різних періодів творчості:багато абстракцій, алегорій, оригінально відтворених картин природи, є чимало урбаністичних сюжетів і дуже цікаво виконаних портретів. Усе це переливається теплою гамою кольорів і наштовхує на роздуми, на політ фантазії, навіть умиротворення, такого собі відсторонення від дійсності. Разом з тим, дійсність, наше сьогодення присутні і в цій експозиції. Не дивно, що багато людей подовгу затримувались біля картини із зображенням танка у соняшниках. Так, це реальна картина нашого сьогодення, цих теплих липнево-серпневих днів, коли так щедро цвітуть соняхи і ховають у своїх широких листях і яскравих великих квітах наші танки на полях Сходу України…

На відкриття виставки прийшло багато львів’ян і гостей міста, бо усі уже спраглі такого мистецького адреналіну, якого були позбавлені за час тривалих карантинів. Відкриваючи  виставку, автор сказав, що на ній представлені різні періоди його творчості і він відчуває дуже велику відповідальність перед львів’янами, перед публікою.

«Ці мистецькі твори – це наше спільне життя, яке триває уже двадцять чотири роки», –  нагадала заступниця директора Львівського палацу мистецтв з науково-мистецької діяльності Ольга Луковська. Саме стільки років художник Сергій Міхновський працює в цій установі.

Головний художник Львівського палацу мистецтв Орест Скоп наголосив, що для художника головним є, коли його роботи впізнають люди. І картини Сергія Міхновського є впізнаваними. «Сьогодні велике свято для усього колективу Палацу, – каже Орест Скоп, – бо він творить для уcіх нас. Сергій є дуже чітким у своїй творчості. Він, як митець, не має права зупинятися, а повинен продовжувати працювати над своїми новими роботами».

А про те, що художник справді невгамовний, свідчить перелік того, що уже зроблено. Художник займається малярством, графікою та інсталяціями. З 1987 року бере участь у різноманітних мистецьких виставках (Львів, Київ, С.-Петербург, Таллін, Варшава, Краків, Вроцлав, Манчестер, Бєлград, Брюссель, Будапешт, Берлін, Постдам, Дюрен, Аахен, Кассель, Кельн, Нюрнберг, Мюнхен, Мілан, Піза, Калгарі, Едмонтон, Сіетл,Чікаго, Атланта, Сарагоса, Барселона, Мадрид, Сан-Паулу, Буенос -Айрес, Осака, Токіо).

З 1990 року відбулося 27 персональних виставок художника в Україні і за кордоном. Найбільш відомі з них: «20 днів з одного життя», «Прожект», «Соло», «Біла натура», «Транзит 92-96», «Абетка», «Beautifullife?», «Час. Хроніка ХХ століття», «Трикутник», «Асиметрія», «Ще не осінь…», «ПостСкриптум», «Зима», «Каре», «Пан Трюфель», «Угорський альбом» та інші. Твори художника Сергія Міхновського нині знаходяться в музейних і приватних колекціях понад двадцяти країн світу.

 

Йосип МАРУХНЯК, Львів, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів