Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Проросійські активісти у Донецьку будують барикади (фоторепортаж)

Ще місяць тому в Донецьку не знали, що таке барикади. А сьогодні, 7 квітня, покришки, колючий дріт, люди в масках стали реаліями пересічних мешканців столиці Донбасу.

Біля будівлі ОДА для понеділка незвично багато людей. Більшість фотографується на фоні барикад з покришок. Та є й ті, котрі прийшли сюди підтримати дії місцевих сепаратистів. Не в тих масштабах, але як і нещодавно в Києві, люди приносять їжу та предмети першої необхідності до захопленої облдержадміністрації.

Відразу після блокпосту можна побачити людей, що гріються біля багаття, що розведене в бочці. Трохи далі-ще один блокпост, що охороняє вхід до самої будівлі. Пропускають дуже прискіпливо – жодних осіб під допінгом. З особливою увагою ставляться до журналістів – перевагу віддають російським ЗМІ. Українським репортерам потрапити всередину важко.

За інформацією власкорів українських видань, сепаратисти погрожують, якщо бачать їхню приналежність до українських медіа.

«Ми готові до всього, - каже хлопець в масці, - будемо стояти тут до останнього». За добу перебування в ОДА, представники «народної влади» встигли обладнати нехитрий побут – ліжка та ковдри. Окрім цього, можна побачити меблі, що перемістилися з кабінетів у хол.

Всередині стійкий запах палива. Можна сказати з впевненістю, що в разі необхідності в хід підуть коктейлі Молотова.

Міліція продовжує не надавати спротив. Вчора вони підігнали водомети, однак не застосували їх.

"У мене як у громадянина одна позиція, як у співробітника правоохоронних органів інша, - відповідає на моє запитання міліціонер сидить на лавочці на бульварі Пушкіна. - Багато моїх колег за Росію, але коли я їх запитую чи хочуть вони Путіна, воювати десь, то звичайно вони говорять немає. Вони, ми хочемо тут жити і дружити з братнім народом. Так, ми в туалет вийшли зараз будемо, - відповідає він на телефонний дзвінок", - передає розможу у своєму фейсбуці активіст Євромайдану у Донецьку Євген Насадюк.

За інформацією Порталу неполітичних новин, пообіді над Донецьком пролетіли військові винищувачі.

"Це були літаки або МИГ-29, або СУ-27. Летіли на висоті десь 300 метрів над землею з Півночі на Південь (у бік Маріуполя) та маневрували. На жаль, розгледіти прапор країни-власниці на борту винущувачів не вдалось", - розповідає джерело. За попередньою інформацією це українські літаки.

Зазначимо, вночі активісти також заблокували СБУ і готуються до штурму.

Серед протестуючих і досі є люди, які причетні до сепаратистських мітингів в країнах Прибалтики, є люди, які є громадянами Росії. Однак, серед людей, що заявляють про федералізацію є й мешканці Донецької області. Сьогодні вони у захопленій будівлі ДонОДА проголосили про створення Донецької республіки. Загалом це, за різними даними, від 50 до 200 осіб.

Олександр ЄРМОЧЕНКО, Донецьк, Катерина ЯКОВЛЕНКО, "День"

Фото Олександра Єрмоченко, Донецьк

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів