Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

Суд знову переніс розгляд касацій на вирок Олексію Пукачу

Касаційний суд Верховного суду України переніс розгляд касацій на вирок екс-начальнику департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ України Олексію Пукачу про довічне ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе та викрадення і побиття громадського діяча Олексія Подольського.

«До Верховного суду надійшла заява від представника потерпілого Подольського Віктора Шишкіна про об’єктивну неможливість проведення засідання. У своїй заяві він повідомляє, що контактував з особою, у якої виявили коронавірус, через що вимушений піти на самоізоляцію. У зв’язку з цим він просить не продовжувати касаційний розгляд справи Верховним судом», - заявив головуючий суддя Станіслав Голубицький.

Вислухавши думки сторін процесу, колегія суддів прийняла рішення перенести судове засідання, про дату та час якого повідомить додатково. Тут можна було поставити крапку, проте під час обговорення цього питання сторонами, від адвоката потерпілого Подольского Тетяни Костіної прозвучала важлива для цієї резонансної справи заява.

«Що стосується сторони потерпілої Мирослави Гонгадзе. Хочу в черговий раз зазначити, що вона не має законного представника в суді, вона жодного разу не ознайомлювалася з матеріалами справи, відповідно пані Гонгадзе не володіє інформацію, що відбувається в процесі. Я переконана, що Валентина Теличенко дезінформує потерпілу Гонгадзе. Більш того (це дуже важливо), суд має нарешті дати можливість, щоб інтереси дітей Георгія і Мирослави Гонгадзе, які стали повнолітніми ще в 2015 році, були представлені в суді. Чомусь це питання судом постійно замовчується, а незаконний представник пані Гонгадзе Теличенко, знаючи ситуацію, навіть сьогодні виступає за те, щоб судові засіданні продовжувалися», - заявила Тетяна Костіна.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-голову департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача до довічного позбавлення волі. 6 січня 2016 року Апеляційний суд залишив вирок Пукачу в силі. Наразі процес триває у Верховному суді, але суд вже чотири роки не переходить до розгляду касаційних скарг по суті. Засуджений до довічного ув’язнення Пукач вимагає переглянути йому вирок (скоротити термін ув’язнення), а потерпілий Подольський (його представники Олександр Єльяшкевич та Віктор Шишкін також подали касаційні скарги) вимагає направити справу до суду апеляційної інстанції, щоб замовники не уникнули відповідальності і де було б проведене публічне та об’єктивне розслідування.

Іван Капсамун. Фото Руслана Канюки, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів