Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Символ дружби

Японське посольство організувало прийом біля Оперного театру з нагоди милування сакурою — «ханамі»

Посол Японії в Україні Такаші Кураї продовжує дивувати, демонструючи дедалі поглибленіші знання української мови. Якщо раніше він говорив кілька речень під час своїх виступів і потім переходив на японську, то цього разу 23 квітня під час відкриття церемонії «ханамі» біля Оперного театру в Києві пан Кураї говорив лише українською і без папірця.

Японський посол зокрема нагадав, що два роки тому, коли Україна та Японія святкували 25-річчя дипломатичних відносин, по всій Україні посадили 1600 сакур, зокрема й десять дерев сакури біля оперного театру в Києві.

«Сакура — символ Японії, — підкреслив посол, і водночас наголосив риторичне запитання: — А  яка квітка є символом України? Це калина чи, можливо, соняшник? Але дехто каже, що це сакура, якщо це так, то я був би дуже радий».

За його словами, в Японії в квітні розпочинається багато речей — державний бюджет, початок шкільного року, вступ на роботу, а також цвіте багато сакури. «Тому для японців, — продовжив посол, — сакура пов’язана з початком нового, отже й сакура, яку посадили два роки тому, символізує початок нових відносин між Японією та Україною. Київ дуже гарне місто, а сакура, яку ми посадили, робить його ще гарнішим. Я був би дуже радий, якби ці місця стали місцями відпочинку для українців, де хоча б трохи згадували про теплі відносини між Японією та Україною».

Після короткого виступу пан Кураї запросив гостей на чайну церемонію, скуштувати суші і саке і таким чином хоча б на мить зануритись у світ японських традицій.

При цьому він попросив вибачення за те, що на сьогодні, на 23 квітня, повністю не розквітнули сакури біля Оперного театру.

«МИ БУДЕМО БУДУВАТИ З НОВИМ ПРЕЗИДЕНТОМ ВІДНОСИНИ В ЩЕ БІЛЬШОМУ ФОРМАТІ»

«День» також скористався можливістю запитати посла про враження від президентських виборів в Україні. Пан Кураі сказав таке: «По-перше, вибори президента в Україні — це справа самих українців і це їхній вибір, на який Японія жодним чином не може впливати. По-друге, ми вважаємо, що вибори відбулися дуже спокійно й у атмосфері змагання. Я думаю, що ми будемо будувати з новим президентом відносини між Україною та Японією в ще більшому форматі. Сьогодні від прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе пану Зеленському були направлені вітання з перемогою на президентських виборах».

— Пане посол, сьогодні українські ЗМІ поширили повідомлення з посиланням на японське агентство Kyodo, що в щорічній доповіді МЗС Японії під назвою «Синя книга з дипломатії» за 2019 рік зникла фраза «чотири північні острови належать Японії», що фігурувала в аналогічній доповіді за 2018 рік. Можете це прокоментувати?

— Такого не може бути (відповів українською мовою). Я думаю, що це якесь помилкове повідомлення в пресі (продовжив японською). Така фраза — «чотири північні острови належать Японії» є — тому це якась помилка. Можливо, відстань між Японією та Україною досить велика — 7 тис. км, тому просто якісь помилки виникають в інформаційному полі (сміється).

Чайну церемонію проводила Ольга Сільницька, викладач українсько-японської школи Урасенке. Вона розповіла, що зелений чай збирають навесні і зберігають у вакуумній упаковці до листопада, а тоді його мелють до часток у 5 мікрон. Цей порошок заливають кип’ятком, який тримають на вогні зі спеціального вугілля, привезеного з Японії.

Отриманий напій зеленого кольору надає бадьорість і піднесення. Тому рекомендують його вживати лише зранку.

Микола СІРУК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів