Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

«Треба тиснути на державу-агресора всім світом!»

Андрій Сенченко розповів учасникам ЛШЖ-2019, яким чином українці можуть вибороти свої права та вплинути на перебіг війни

Першим гостем Літньої школи журналістики «Дня»-2019 став Андрій Сенченко, голова новоствореної політичної партії, а раніше правозахисної організації, «Сила права». Організації яка фактично замість держави проводить роботу правового захисту українських громадян, які постраждали від російської агресії та окупації. Кримчанин Андрій Сенченко свого часу перебував на посаді віце-прем’єра з питань економіки та економічних реформ Автономної Республіки Крим. Досвідчений експерт, що присвячує більшість свого часу проблемам деокупації українських територій та реінтеграції наших громадян, оцінив реальний стан справ і висловив думки щодо подальших дій України у зв’язку з російською агресією.

Чим важлива така зустріч? Унікальна практика, яка здійснена «Силою права», — це та діяльність, яка має витіснити застарілу, схоластичну систему підготовки. «Ми написали й підготували підручник для Національної школи суддів. Орієнтовно в липні він уже буде виданий, і, принаймні попередньо, ми вже домовилися, що це буде частиною обов’язкової програми. Підручник висвітлює багато питань, зокрема обґрунтування втрати судового імунітету державою-агресором. Тому що це якраз та частина права, якої наші судді ніколи не торкалися. Показана вся логіка ухвалення таких рішень, а саме встановлення юридичного факту того, що конкретна людина постраждала від збройної агресії Російської Федерації і окупації частини території нашої країни», — розповів «літньошколярам» Андрій Сенченко. Суперзначимо для молодих людей — саме ця індивідуальна готовність діяти в суспільстві, яке було вражено синдромом «державного колективізму», що розучив людей так діяти. А ті, хто вціліли, можуть навчити інших.

«Я впевнений, що, врешті-решт, Україна і світ дотисне і моряки повернуться додому! Тоді ми одразу запропонуємо їм подати позов проти держави-агресора: за незаконне ув’язнення, за порушення всіх міжнародних конвенцій, які стосуються військовополонених», — зазначив під час розмови Андрій Сенченко.

Жива практика «Сили права» — це отримані в судах понад тисячу рішень стосовно агресії РФ. Прикметно, що на прямо поставлене запитання: «Чи вважаєте ви, що Російська Федерація нанесла особисто вам моральні збитки?» — «школярі» замислилися і почали розмірковувати на цю тему. І це важливо. Гадаємо, до кінця Літньої школи ми всі матимемо чітку відповідь.

Спілкуючись зі студентами, Андрій Віленович дав оцінку ситуації, що склалася в Станиці Луганській, загалом на Донбасі та в Криму, а також прокоментував дії ПАРЄ та перші кроки нової української влади. Детальніше про зустріч — у наступних номерах «Дня».

ВРАЖЕННЯ

Ольга ВАЛЬКЕВИЧ, Національний університет «Києво-Могилянська академія»:

– Розмова із Андрієм Сенченком була досить жвавою та інформативною. Чітке окреслення свого політичного бачення та стратегії розвитку громадського руху «Сила права», стало лиш підтвердженням того, що це той політик, що дійсно «на часі». Під час зустрічі він надав розлозі коментарі щодо виходу української делегації із ПАРЄ та військовополонених українців у Росії.

Марія НАУМЕНКО, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя:

– Політика. Скільки гучних слів про неї чути, особливо в такий нелегкий час. Але дійсно реальні речі без агітаційної призми зміг розказати нам політик та громадський діяч Андрій Сенченко.

Із політичної агітації досить часто можна почути обіцянки про близьке закінчення війни. Але як воно насправді?

Я була вражена прямотою цієї людини. Одразу помітно, що йому не байдужа доля рідної землі.

«... партії безкінечної війни рішучими словами говорять про замороження конфлікту». Він не тільки наголошував на цьому, а й запропонував варіанти вирішення проблеми. Було дуже приємно чути думку справжнього фахівця.

Єлизавета ВОРОБЙОВА, випускниця 9 класу київської спеціалізованої школи № 118 «Всесвіт»:

– Я була приємно вражена першою зустріччю літньої школи – з Андрієм Сенченком. Людина справи, а не слова, ось як я можу його схарактеризувати. Не можу сказати, що я фанатка політики, але мені було справді цікаво слухати таку досвідчену людину.

Василь СЕМЕНЧЕНКО, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя:

– Андрій Сенченко виступив як досвідчений діяч із чіткими скоординованими відповідями, було приємно подискутувати  щодо ролі патріотизму в нашому житті, адже його запитання про моральні збитки від Росії змусило мене глибоко замислитися.

Олександр ШАРIПОВ, Запорізький національний університет:

–  Мені дуже сподобалася зустріч із Андрієм Сенченком. Це людина-патріот. Людина, яка рухає нашу країну вперед. Він розповідає дуже відверто та впевнено, видно, що справді переймається майбутнім України. Мені запам’яталася його фраза: «У нашій політиці не повинно бути піару, особливо коли ми говоримо про обмін військовополонених». Я дуже вдячний йому за те, що він звільняв наших громадян з російського полону. На таких особистостях будується наша Україна!

Аліса ПОЛІЩУК, Літня школа журналістики «Дня»-2019. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів