Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«У фокусі подій» – Євромайдан

З 18 по 20 лютого в Українському домі експонується 200 світлин унікального фотопроекту, серед яких і ті, що горіли на Майдані

Українські фотожурналісти переживали події Революції гідності пліч-о-пліч із протестувальниками, фіксуючи незабутні миті: героїчні, драматичні, людські. Інколи вони навіть не усвідомлювали, що їхні знімки стануть історичними, вони просто робили свою справу. Часом фотожурналісти, представники інформаційних агентств, приходили на Майдан із величезним бажанням зробити такі кадри, які нарешті покажуть Європі і усьому світові, ЩО насправді відбувається в серці їхньої країни. Але здебільшого вони фотографували для тих, хто боровся. Вони пам’ятають різко змінений вектор розвитку країни, наслідком чого стало не підписання Угоди про асоціацію із ЄС. Вони пам’ятають ніч побиття студентів з 29 на 30 листопада, криваве 1-ше грудня, ніч штурму з 10 на 11 грудня, парламентський диктаторський день 16 січня і, як наслідок, – Вогнехрещу з коктейлями Молотова і шинами, перші смерті 22 січня і масові розстріли мирних протестувальників 18–20 лютого, дні вшанування Небесної Сотні. Вони пам’ятають, як збиралися депутати на засідання 20 лютого – і як шукали голоси для екстренних рішень. Вони хочуть, щоб усі ці доленосні миті історії пам`ятали і всі ми. Серед авторів виставки – також загиблі на фронті фотокореспонденти Віктор Гурняк (жовтень 2014) та Сергій Ніколаєв (лютий 2015). Ці фото виставлялися в багатьох містах України, а також у Німеччині, Франції, Люксембурзі, Польщі. Виставка «У ФОКУСІ ПОДІЙ» представляє понад 200 світлин унікального фотопроекту «HUMAN FACTOR. LAST EDITION. by Photographers. Ukraine», серед яких і ті, що горіли на Майдані. Експозицію доповнюють артефакти зі збірки Національного музею Революції Гідності, як ще одні автентичні свідчення подій Євромайдану, як речові докази креативності, винахідливості та мужності майданівців, речі, які як і світлини, постали із вогню і зачисток, дбайливо збережені групою активістів для майбутніх поколінь.

ФОТОГРАФИ ПРОЕКТУ: Максим Трєбухов, Іван Богдан, Костянтин Чернічкін, Анатолій Степанов, Оскар Янсонс, Артем Сліпачук, Максим Кудімець, Сергій Ніколаєв, Наталя Кравчук, Владислав Мусієнко, Макс Левін, Олександр Ратушняк, Сергій Полєжака, Євген Котенко, Роман Пилипей, Андрій Горб, Максим Рокотанський, Влад Содель, Олексій Фурман, Ганна Грабарська, Олександр Синиця, Олександр Хоменко, Олег Переверзев, Олександр Кузьмін, Петро Задорожний, Сергій Харченко, Вадим Грига, Дмитро Ліпавський, Павло Подуфалов, Микола Тимченко, Віталій Лазебник, Вікторія Пришутова, Максим Люков, Олег Петрасюк, Микита Юрєнєв, Анатолій Бойко, Віктор Гурняк, Ольга Якимович, Дмитро Скляренко, Андрій Ломакін, Євген Колесник, Йозеф Сивенький, Віктор Гурняк, Сергій Ніколаєв.

Фотографії, на яких представлено знімки фотографа «Дня» Миколи ТИМЧЕНКА:

Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів