Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

У кіно з немовлям (фото)

«Тут всі свої»: у «Жовтні» відбувся перший показ для батьків із дітьми до трьох років

У фойє київського кінотеатру збираються мами з дітьми. У декого малята сплять у рюкзаках, дехто привіз дітей у візочках, трохи старші прийшли самостійно – за руку з мамою. Вік малят – від нуля до трьох років. Я прийшла теж не сама, а з восьмимісячною Олександрою, тож тестуємо нові можливості удвох.

Перше, що приємно дивує, це увага працівників кінотеатру до відвідувачів. Усміхнені, привітні, вони пропонують допомогу буквально в усьому: щоб купити квиток чи защипнути рюкзачок, де сидить дитина, потримати маля, поки мама зніме куртку і здасть її в гардероб. Скажу чесно, такої уваги до клієнта не пам’ятаю взагалі, тож ставлю в цьому пункті співробітникам кінотеатру великий плюс.

Настрій у мам з малятами (а це переважно були мами, чоловіків прийшло буквально кілька) був оптимістичним. Відвідувачі вже у фойє знайомилися одне з одним, і складалося враження, що ти потрапив у дружню тусовку. І це теж один з плюсів таких кіносеансів – живе спілкування і спокій, бо ти у приязному середовищі, тож ніхто не осудить тебе і не обуриться, якщо твоя дитина плакатиме, бігатиме чи захоче перекусити під час показу фільму.

Для сеансу обрали великий зручний кінозал «Гегемон» на першому поверсі. У холі «Жовтень» облаштував «парковку» для дитячих візочків.

У залі теж все було готове для першого сеансу з малюками. Під екраном розстелили килим, розклали принесені батьками в подарунок кінотеатру іграшки. Тут малята могли повзати, бігати і гратися під час сеансу. Так само вони могли ходити між рядами і по сходинках. Також у залі поставили два столи з пеленаторами і мікрохвильову пічку, якщо комусь із батьків раптом знадобиться розігріти перекус для дитини.

Дивилися фільм «Джекі» про Жаклін Кеннеді. За нього проголосувала більшість учасників Фейсбук-групи «Київ, дружній до батьків і малюків». Батьків заздалегідь попередили, що фільм містить сцени з кров’ю і пострілами, щоб подумали, чи підходить він їм.  На показ прийшло близько 80 батьків з малюками.

Як тільки світло в залі приглушили, Олександра заснула і прокинулася аж на титрах. Буду вважати, що я зірвала джекпот. Інші малюки поводилися по-різному: хтось спав, хтось плакав, діти гралися, бігали, сміялися. Але це не заважало дивитися фільм. Для тих, хто має дітей, це звичний звуковий фон. Значно важливішим було те, що мами почувалися спокійно і комфортно, знаючи, що інші глядачі не дратуються і не зляться. Тут всі свої, тож можна розслабитися.

Деякі мами дивилися фільм на ігровому килимку разом з малюками, що бавились іграшками, дехто дивився стоячи, заколисуючи зовсім маленьких діток, хтось ходив з дитиною залом, а хтось, як я, просто дивився фільм, тримаючи спляче немовля на руках.

«Я неймовірно тішуся, що проект, який ми представили «Жовтню», отримав відгук у керівництва кінотеатру», — розповіла ініціаторка сеансів для мам у «Жовтні» Ольга Мирцало в інтерв’ю «Дню». Вона наголошує, що такі сеанси важливі передусім з психологічної точки зору, коли мама не обмежена лише побутом і дитиною і може вийти у світ.

«Під час таких сеансів світло у залі приглушують, але остаточно не вимикають, звук теж стишують, щоб немовлятам було комфортно. Розраховані такі сеанси на батьків із дітьми до трьох років. Сеанси ранкові. Це доросле кіно для батьків, а не мультики. Мами на «тихих сеансах», звичайно, не можуть цілковито поринути у перегляд фільму, але важливо, що вони мають можливість вийти у місто, подивитися кіно, побачитися з іншими людьми. Для декого це буде перший похід в кіно за кілька років материнства», — розповідає Ольга.

Ініціаторка кіносеансів для мам розповідає, що їх ідея виникла в 2001 році у канадійки, яка під час кіносеансу зауважила десь у кутку маму з дитиною. «Вона намагалася не привертати увагу до себе, тому що просто хотіла подивитися кіно. Але інші глядачі не дуже розуміли, що вона там робить і навіщо взяла з собою дитину, - розповідає Ольга Мирцало. – У Канаді ця концепція існує 15 років, вона дуже успішно поширилися світом. Зараз подібні сеанси є в США, Іспанії, Фінляндії, Естонії, Німеччині та інших країнах».

«Розуміння ролі жінки в суспільстві змінюється – відповідно змінюються і послуги, які жінкам пропонуються. Життя з народженням дитини не зупиняється, воно стає трохи складнішим, треба підлаштуватися, але воно не закінчується. І мені дуже хочеться, щоб мами це розуміли і щоб вони могли і надалі бути активними членами суспільства», – акцентує Ольга Мирцало.

Після сеансу відвідувачі могли поділитися враженнями з Ольгою Мирцало та представниками кінотеатру, щоб надалі зробити такі події ще зручнішими і для батьків, і для дітей, і для команди закладу.

У «Жовтні» сеанси для батьків з малюками відбуватимуться щовівторка о 10-ій ранку. Голосувати за фільм з репертуару кінотеатру можна у Фейсбук-групі «Київ, дружній до батьків і дітей».

Марія СЕМЕНЧЕНКО, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments