Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

У Києві на Майдані Незалежності попрощались з ветераном АТО Микитенком

У Києві на Майдані 17 жовтня попрощалися з Миколою Микитенком, ветераном АТО, який у ніч проти 11 жовтня підпалив себе на Майдані Незалежності.

Про це повідомляє Укрінформ.

Незважаючи на дощ, на церемонію прощання прийшли чимало людей з квітами: ветерани АТО, рідні Миколи Микитенка, активісти, просто кияни.

Прощання відбувалось на тому місці, де Микола Микитенко у ніч проти 11 жовтня в однострої з бойовими нагородами вчинив самоспалення на знак протесту проти політики української влади. Тоді ветерана АТО госпіталізували з 97 % опіків тіла. Микитенко помер вранці 14 жовтня, в День захисника України. Як зазначила донька ветерана Юлія, її батько чинив протест проти політики капітуляції Володимира Зеленського.

«Я, його донька, говоритиму від його імені. Він дуже любив життя, історію, Київ, писав вірші», - розповіла вона. І закликала владу почути ветеранів.

Юлія Микитенко повідомила, що батька поховають у Житомирській області.

Як повідомлялося, ветеран АТО, який вчинив акт самоспалення на Майдані, Микола Микитенко помер вранці 14 жовтня, в День захисника України.

За словами доньки ветерана, мотиви вчинку батька - суто політичні - незгода з діями чинної влади, а саме: розведення військ на лінії розмежування і повзуча окупація Росії.

За даними громадської організації "Відсіч", у 2014 році Микола Микитенко брав участь у боях під Слов‘янськом. Під час евакуації збитого вертольота на Карачуні він отримав поранення. Після лікування служив у різних бойових підрозділах в зоні ООС.

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів