При майстрах якось легше. Вони — як Атланти, держать небо на плечах. Тому і є висота.
Ліна Костенко, українська письменниця-«шістдесятниця», поетеса

У Києві відбувся традиційний марш УПА

У Києві відбувся традиційний марш УПА з нагоди Дня захисника України, 78-ї річниці створення Української повстанської армії та Дня козацтва.

У марші взяли участь кілька тисяч людей. Вони пройшли ходою від червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Офісу президента, де озвучили свої вимоги до влади.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Перше. Ми вимагаємо прийняти закон захисту Української держави від колаборантів. І саме те, що на сьогоднішній день він досі не прийнятий, говорить, скоріш за все, що ці колаборанти та зрадники тут, у кабінетах», – сказав колишній командир полку «Азов» та керівник центрального штабу праворадикальної організації «Національний корпус» Максим Жорін.

Другою вимогою учасників акції стало звільнення Ірини Венедіктової з посади генерального прокурора.

«Ця людина ані морального права не має, ані професійних компетенцій. Ба більше, саме Венедіктова системно працює, щоб фабрикували справи й кидали за ґрати українських патріотів», – сказав Жорін.

Він нагадав, що 15 чоловіків перебувають під арештом у справі про напад на прихильників народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви під Харковом наприкінці серпня.

Тому Жорін озвучив вимогу «припинити переслідувати українських патріотів та людей, які захищають Україну» і «нарешті розпочати реальну боротьбу з п’ятою проросійською колоною всередині країни».

Представники української влади наразі не коментували вимоги учасників акції.

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів