Я бачила, тоді, що хто хиливсь найнижче, того найбільш топтали люди й коні.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка

У Львові представили благодійну фотовиставку "Монументальна Шевченкіана" (фото)

Сьогодні у фойє головного корпусу Львівської політехніки Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» репрезентував фотовиставку пам’ятників Тарасові  Шевченку в Україні та світі «Монументальна Шевченкіана»  члена Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, Українського геральдичного товариства, мандрівника і шевченкознавця Руслана Теліпського.

Як розповіли «Дню» у МІОКу, ще у підлітковому віці Руслан мав три найбільші захоплення: творчість Тараса Шевченка, фотографія і туризм. Буваючи в різних містах і селах, неодмінно відвідував пам'ятники Кобзареві і фотографував їх. 

Тепер в архіві цього автора – найбільша у світі колекція фото пам’ятників Тарасові Григоровичу, сфотографована однією особою (понад 1000 монументів). Загалом Р. Теліпський зібрав інформацію про понад 10000 зразків світової монументалістики. 

В експозиції у Львівській політехніці сьогодні представили відомі та невідомі загалу пам’ятники Кобзареві з чотирьох континентів. Частина виставки присвячена маловідомим пам’яткам окупованих територій України: пам’ятникам в Автономній Республіці Крим, у містах і селах Донецької  та Луганської областей.

Подія перебігає у рамках благодійної акції для потреб бійцям АТО – на придбання  в Польщі карети швидкої медичної допомоги для добровольчого батальйону міліції особливого призначення «Кривбас», що перебуває на передовій за Маріуполем.

Тетяна КОЗИРЄВА, "День", Львів. Фото Романа БАЛУКА.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів