Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

У Львові провели в останню путь Романа Віктюка

Сьогодні Львів прощався із великим режисером сучасності Романом Віктюком. Провести його в останню путь прийшли колеги-режисери, актори, представники театральної сфери, представники влади та поціновувачі творчості.

Церемонія прощання проходила у Першому театрі. Саме із нього Маестро починав свій творчий шлях працюючи спочатку актором, а потім режисером. На сцені встановили домовину з тілом, яку люди обклали квітами.

«Два роки тому, коли Роман Григорович був у Львові та ми із ним відкривали театральний сезон, ми разом вітали колектив із балкону та кілька днів провели у розмовах, обговорюючи ідею майбутнього спільного проекту. Назви його ще не було, якихось деталей теж. Але він давно розмірковував про спільну роботу, шукав вільну прогалину у своєму графіку аби присвятити час. Проект, на жаль, ми не встигли реалізувати. В тому сумі, який ми нині відчуваємо, проглядається багато роздумів, що насправді Роман Віктюк таки повернувся. Він повернувся і до України, і до Львова. Уже назавжди. Ми не дали йому більшої реалізації в Україні. В цьому також є певна провина і наша. Він на це не ображався, ми не раз про це із ним говорили. Він надзвичайно любив Україну, повсякчас переходив на українську мову, завжди ідентифікував себе українцем та розумів усі політичні обставини. Але шкода, що він не залишив свого таланту на українській сцені. Він мав плани щодо цього, але разом із тим боявся, що його знову не зрозуміють, що він знову відчує ті рефлексії, які уже були колись, а вони не завжди були приємні. Не кожен знає, що він не з власної волі переїхав до Москви. Очевидно, що він мріяв реалізуватись на українській сцені. Він ніколи не стояв осторонь подій в Україні. Починаючи із Помаранчевої революції він завжди підтримував українців. Він давав різку оцінку Путіну та його режиму. Завжди закликав українців не боятись. Не бійтеся, казав він, коли українці піднялись на боротьбу, не бійтесь. Він був з нами до кінця, до останнього подиху», - наголосив під час прощання генеральний директор та художній керівник Львівського національного театру опери та балету Василь Вовкун.

Труну із театру виносили під оплески та пісню гурту Queen «The Show Must Go On».

Відправу за новопреставленим провели в церкві святого Андрія. Як наголосив священик, Роман Віктюк завжди, перебуваючи у Львові, ходив на відправу до церкви.

Поховали знаменитого театрального режисера в сімейному склепі на Личаківському кладовищі.

Павло Паламарчук, Львів, "День", фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів