Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

У Львові – сьоме Свято пампуха

Упродовж трьох днів – до 9 січня включно–  львів’яни та гості міста мають можливість поринути у смачну атмосферу вже сьомого за рахунком Свята пампуха, що відбувається на центральному майдані Львова – площі Ринок, яка у ці дні перетворюється на місце зустрічі родин і друзів, що з радістю продовжують святкувати Різдво за межами домівок. Пампухи українські, німецькі, американські, російські, з пудрою, солодкі і не дуже, з маком і шоколадом… «Ці смачні символи Різдва є однією з дванадцяти страв різдвяної вечері, якими охоче ласують і дорослі, і малі, – говорить директор Свята пампуха Андрій Сидор. – Крім того, на святковому ярмарку працює велика пампухова хата, в якій не тільки почастують пампушками з різноманітними начинками, а й розкажуть історію цієї смачної страви».

Про народженням Христа людям сповістила «віфлеємська» зірка, й відтоді зірки, або звізди, є одними з основних символів Різдва, які уособлюють благу вістку. То ж не дивно, що площу Ринок під час Свята пампуха прикрашають великі звізди, які підкреслюють особливу, різдвяну, атмосферу.

Також Свято пампуха запросило до виступів найкращі вертепи Львова, які показують свої вистави і, звичайно ж, співають колядки, прославляючи народження Ісусика. А ще – виборюють звання найкращого вертепу-2014. На святі відбуваються й різноманітні веселі конкурси – зокрема, на наймилішого ангела, найкапоснішого чорта, найвправнішу господиню та найшвидшого пампухоїда.

Організатори запрошують: «Приходьте! Пампухів вистачить усім». І наводять приклад минулого року: на початку 2013-го відвідувачі досхочу поласували різдвяними смаколиками – з’їли їх аж понад п’ятдесят (!) тисяч. Звичайно ж, підсумки цьогорічного свята підбивати ще рано, але вже зараз видно: апетит у відвідувачів свята, і дорослих, і маленьких, – нівроку…

За традицією, працює цими днями на площі Ринок й різдвяна пошта, за допомогою якої усі охочі мають можливість надіслати у будь-яку точку планети оригінальні мистецькі листівки із побажанням «Веселого Різдва!».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів