Найніжніші рослини прокладають собі шлях через найжорсткішу землю, через тріщини скель. Так і доброта. Який клин, який молот, який таран може зрівнятися з силою доброї, щирого людини! Ніщо не може протистояти йому.
Генрі Девід Торо, американський письменник, мислитель, натураліст, громадський діяч

У Львові у Митрополичих садах показали колекцію вишиванок Оксани Караванської

Лейтмотив ексклюзивного fashion-show від дизайнера – «Торкнутися «вишиваної» історії в Садах майбутності». Для показу Оксана Караванська обрала особливе місце – Митрополичі Сади Андрея Шептицького на Святоюрській горі. Цей парк закритий для публічних відвідин. Але з нагоди модно-історичного дефіле, в якому переплелися авторські вишиванки Караванської і старовинні українські строї кінця XVIII – початку XIX ст. з фондів Музею етнографії, Митрополичі Сади вперше відкрили свій простір для світських гостей. Подія відбувалася в рамках V Міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest, отож дійство супроводжувала жива музика від львівських етно-джаз гурту Shockolad і фольк-гурту «Марвінок».    

Показу колекції Vyshyvanka Couture передувало театралізоване дійство – артисти балету Ірини Мазур «Життя», одягнені у старовинні національні строї, створили для гостей паралельний світ минулих століть. І вже після цього на імпровізований подіум просто неба, встелений сіном, у вишиванках третього тисячоліття, яких дизайнер підготувала для дефіле аж сорок босоніж вийшли моделі.     

Організатори  показу розповідають, що над колекцією Vyshyvanka Couture Оксана Караванська працює уже кілька років. Уперше її демонстрували у Чикаго – наприкінці 2014-го.  Vyshyvanka Couture by Oksana Karavanska – це створення тотально ексклюзивної речі на стику традицій. Ідеться про поєднання старовинної вишивки, зразки якої дизайнер збирає по всій Україні, із найновішими тканинами, креативним кроєм та сучасним hand-made.

Я вирішила відновити історію стародавньої вишиванки, яка робиться вручну і в єдиному екземплярі,  – розповідає Оксана Караванська. – Саме таку вишиванку передають у спадок, саме така вишиванка стає родинною реліквією, сімейним оберегом, адже коли одягаєш річ, яка зроблена вручну, відчуваєш особливу енергетику. 

Співорганізатори fashion-show у Митрополичих Садах –Alfa Jazz Fest, Благодійна організація «Фундація Духовного Відродження» УГКЦ і Музей етнографії та народного промислу Інституту народознавства НАН України. Присутні на заході долучилися до збору коштів на відродження Митрополичих Садів і реставрацію старовинного одягу із музейних фондів. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Євгена КРАВСА та Олександра ШАМОВА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів